Mitsubishi Bilen Arkadaşlardan Bir Rica.

savas59

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Sistemimizde bir mitsubishi PLC içerisinde programı yeniden yazmam gerekmekte.

Var olan program Master PLC ye bağlı ( Sinyaller ile ) ben bu programı sıfırlayıp master PLC ye bağlı olmadan kendi çevriminde yeniden yazmak istiyorum ancak bir türlü mitsubishi de bunu başaramadım henüz.

Up&Down ve Left&Right konumlarında çalışan iki servo var servoların biri yaskawa biri mitsubishi. Bunlara program içerisinden bazı şeyler tanımlanmış ancak çözümleyemedim Bu neden ile programı burada paylaşacağım ve inceleyip derdimi çözebilecek biri olursa çok makbule geçecektir.

Tek yapmak istediğim şey belirteceğim hızda belirteceğim yönde belirttiğim mesafe kadar hareket etmesini sağlamaya çalışıyorum Ancak yaskawa sürücüyü dahili pozisyonlama modülü ile sürüyor sistem ondan sanırım tam olarak çözemedim.

İnceleyip basitçe sağ - sol ( Mesafe ) ve yukarı aşağı ( Sensör ) gidecek bir program örneği ( verdiğim programa uygun olarak ) verebilirseniz çok sevineceğim.

PLC Modeli: Mitsubishi A2SH
Pozisyonlama modülü modeli: A1SD70

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• RYN300S2_PLC_2_20180710.rar
    18.5 KB · Görüntüleme: 30
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar;

Var olan program Master PLC ye bağlı ( Sinyaller ile ) ben bu programı sıfırlayıp master PLC ye bağlı olmadan kendi çevriminde yeniden yazmak istiyorum ancak bir türlü mitsubishi de bunu başaramadım henüz.

Up&Down ve Left&Right konumlarında çalışan iki servo var servoların biri yaskawa biri mitsubishi. Bunlara program içerisinden bazı şeyler tanımlanmış ancak çözümleyemedim Bu neden ile programı burada paylaşacağım ve inceleyip derdimi çözebilecek biri olursa çok makbule geçecektir.

Tek yapmak istediğim şey belirteceğim hızda belirteceğim yönde belirttiğim mesafe kadar hareket etmesini sağlamaya çalışıyorum Ancak yaskawa sürücüyü dahili pozisyonlama modülü ile sürüyor sistem ondan sanırım tam olarak çözemedim.

İnceleyip basitçe sağ - sol ( Mesafe ) ve yukarı aşağı ( Sensör ) gidecek bir program örneği ( verdiğim programa uygun olarak ) verebilirseniz çok sevineceğim.

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.

Ben çalıştığım firma makinaların kartları ve motor sürücüleri expert elektronik te tamirleri yaptırıyorum internetten telefonları bulursun
Bütün sürücü ve kart tamiri yazılım işleride yapıyorlar belki işini oradan hal edersi
benim bildiğim bir iş değil bilseydim yardımcı olurdum kolay gelin

Ben çalıştığım firma makinaların kartları ve motor sürücüleri expert elektronik te tamirleri yaptırıyorum internetten telefonları bulursun
Bütün sürücü ve kart tamiri yazılım işleride yapıyorlar belki işini oradan hal edersi
benim bildiğim bir iş değil bilseydim yardımcı olurdum kolay gelin

İlginiz için teşekkürler ancak tamir değil. Program konusunda sıkıntı yaşamaktayım.

Sanırım Buradan Anlayan çıkmadı. Çok garip bir PLC Bu mitsubishi.

Hafta sonu bir bakayım

Vallahi çok makbule geçer bunu bilen daha doğrusu yardımcı olmaya bile niyet eden göremedim henüz.

Verdiğim örnek program içerisinde bir çok şart vs. mevcut onlar mühim değil. Sadece yukarı aşağı sağa ve sola gidişi yapsın x mesafe kadar ( Yukarı aşağıda mesafe yok sensör kadar gidip geliyor ) sağa sola gidişte var mesafe. Bunu yapacak komuta ulaşsam gerisi kolay. Bende çözemedim mitsubishi yi. Halledebilirseniz sevinirim.

mitsubishi teknik servisi arayın bağlanıp hallederler.

mitsubishi teknik servisi arayın bağlanıp hallederler.

Dediğiniz şey ilk akla gelen seçenek zaten ve onlardan bu konuda destek alamadığım için yazmıştım buraya ancak mitsubishi plc yi pekte bilen yok. Sanırım az kullanıldığından olsa gerek.

Merhaba arkadaşlar;

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.

Merhaba ben programa baktım ve istediğiniz şey yapabiliriz. Mesela sola için d550 içeriği kadar gidiyor onu değiştirince gideceği yerde değişir d550 ise ekran dan alıyor sanırım.. Sabit bir değer yok.696. satır

05375949181 den ulaşabilirsin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri