Mikrofondan Hoparlöre Konuşmak

ark. lar microfondan konuştuğumda sesi hoparlörden duyacağım basit bir devre arıyorum.
herhangi bir yerde kullanmayacağım yani ses kalitesi filan hiç onemli deil sadece basit olsun.. google aradım ama bulduğum şeyler hep oldukça karmaşık devreler..
ben şöyle entegresiz falan olan 5-10 devre elemanıyla yapacağım basit bir şey istiyorum
lütfen yardım

5-10 devre elemanıyla yapamassın.Önce micin sesini anfinin giriş emperdansına yükseltmek için preamp yapıcaksın daha sonrada ses çıkması için küçük bir anfi yapıcaksın anfinin çıkışınıda hoparlöre takıcaksın.

ark. lar microfondan konuştuğumda sesi hoparlörden duyacağım basit bir devre arıyorum.
herhangi bir yerde kullanmayacağım yani ses kalitesi filan hiç onemli deil sadece basit olsun.. google aradım ama bulduğum şeyler hep oldukça karmaşık devreler..
ben şöyle entegresiz falan olan 5-10 devre elemanıyla yapacağım basit bir şey istiyorum
lütfen yardım

yeğenim elektronik malzeme satan yerlerde 0.5 wattan 200 300 wata kadar her türlü hazır anfi kartları mevcuttur.sen sadece wat ve kullanacağın voltajı söyle seçenekler çok fazla.sana uygun bulabilir.kolay gelsin

Sadece mikrofon preanfi devresi veya basit diyafon devresi yaparak duyulabilir seviyede basit birşey yapabilirsin bu adlar ile ara daha kolay bulursun. bir örnek ECM Mic Preamplifier Bu mikrofon preanfi devresinden sonra 1 watt lık bir anfi devresi yaparsan telefonda müzik çalarken hoparlöründen aldığın şiddette ses alırsın artık ihtiyacına göre fazlasını yapmak sana kalmış.

çok basit bir devre denedim çalıştı (bazı elemanlarda oynama yaparsan ince ayarla daha iyi ses alınabiliyor) 2 adet NPN Tr- 3 adet kondansatör-4 adet direnç ve 2 adet hoparlör ya da 1 mic 1 hoparlör ile sesi aktarmak mümkün. Tr lerden birinin tabanına bir "C" ve hoparlör bağlanıyor. Diğer Tr nin toplayıcısına bir "C" ve diğer hoparlörü bağlayın. Devre şeması google da "microphone amplifier" yaz ve ilgili gorsellerde rahatça görülüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,410
Kullanıcılar
450,317
Son üye
denizkurt000

Yeni konular

Geri