Mühendislikten Ticarete

duckindark

Üye
Herkese merhabalar. Yeni mezun bir elektronik mühendisiyim ve memleketimde kalıp ticaret yapmak istiyorum. Ancak bunu yaparken de kıyısından köşesinden elektroniğe ve mühendisliğe yakın olmak istiyorum. Beyaz eşya yetkili bayisi olup hem ürün satışı hem de cihazların tamiriyle ilgilenmek ya da güneş enerji sistemlerinin satışı ve projelendirmesi gibi işler aklıma gelen fikirler arasında. Sizin önerileriniz nelerdir? Yer Antalya'nın turistik bir ilçesi sermaye de takriben 150000TL kendime ait dükkanım da var 250m2. Bu şartlarda ne gibi bir ticaret yapılabilir? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Reklamcı bir tanıdığım vardı.
Tabela renkli baskı led cnc vs .. babası ve 2 kardeş .. 3 hane iyi kötü geçinip gidiyorlardı.
İşi bıraktılar lokanta açtılar , şiş kebap filan..
Nabar agam nasıl gidiyor dedim ..
Abii 15 senedir sürünüyormuşuz karnımız doyuyordu ama paramızı alamıyorduk söksen olmaz yalvarırsın vermez..şimdi müşteri kasanın önünde o ben vercem diğeri ben vercem diye kavga ediyor .. dünya varmış be abii..

Kıssadan hisse veresiyeden uzak iş olsun ne olursa olsun..
Başka önerilerde olacaktır...

Şiş kebaptan anlarmısınız bilmemde gelecek solar enerjide ve rüzgar tribünlerinde e Antalyada oturuyormussunuz bol bol güneşinizde var demektir.

En akıllı mühendis,mühendislik yapmayan ! mühendistir.Köftecilik ( % 10 etli ! olan daha karlı ),mühendisin en başarılı olacağı daldır diye düşünüyorum.50 sene ! sonra zor tabi.

Ülkemizde iki ölmez meslek dalı vardır aklı olan bunları tercih eder. 1)Sağlık 2)Gıda

Bence solar işine girmelisin, izmir yüksek teknoloji enstitüsü ve gazi üniversiterlinde panel üretimi devam ediyor. Daha farklı firmalarada göz atabilirsin, panelleri buralardan yüksek iskontalara alıp projelendirme çalışmalarını da kendin yaparsan yüksek bir ivme ile yol alabilirsin. İlk başlarda düşük kar marjıyla pek çok yere işe yaparsan ve güzel bir işçilik ile de göz doldurursan panel üretiminede geçersin diye düşünüyorum kısa zamanda.

Bunların yanı sıra, deneyimli bir satış uzmanı ile çalışman müşteri portföyünü hızla arttırabilir.

etliye , tuzluya, yağlıya karışma derler ama ben yinede karışmanızı tavsiye ediyorum. açın bir kebapçı, lokanta, vss... rahat edin.

Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim. Genellikle gıda alanında gelmiş teklifler. Karlılık olarak yüksek ve rahat iş olması makul sayılabilir ama dedim ya ucundan da olsa mühendislik olsun istiyorum :) Solar işinde aklıma takılan tek şey satış. Açıkcası solar ürünlerin faydalarını halkımızın hala idrak ettiğini sanmıyorum. Yanılıyor da olabilirim elimde bir rapor vs yok sadece fikrim çok satış yapamayacağım yönünde. Bulunduğum ilçede sanayi, büyük endüstri yok. Sadece oteller mevcut. Yani müşteri portföyünün büyük kısmı hane kullanıcılarından oluşacak. Bu kitlenin de sadece faturaları düşürmek için pv panellere yöneleceğini sanmıyorum

O zaman sayın üyemiz Antalya coğrafyasında kebapçı gider başka yapacak birşey yok birde tekel bayi

Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim. Genellikle gıda alanında gelmiş teklifler. Karlılık olarak yüksek ve rahat iş olması makul sayılabilir ama dedim ya ucundan da olsa mühendislik olsun istiyorum :) Solar işinde aklıma takılan tek şey satış. Açıkcası solar ürünlerin faydalarını halkımızın hala idrak ettiğini sanmıyorum. Yanılıyor da olabilirim elimde bir rapor vs yok sadece fikrim çok satış yapamayacağım yönünde. Bulunduğum ilçede sanayi, büyük endüstri yok. Sadece oteller mevcut. Yani müşteri portföyünün büyük kısmı hane kullanıcılarından oluşacak. Bu kitlenin de sadece faturaları düşürmek için pv panellere yöneleceğini sanmıyorum

Ufak ilgililerin ! solardan karın doyurmaları imkansızdır.Diplomayı,evlilikte ! referans olarak kullanırsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri