Local İp Komut Gönderme

savas59

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Bir RFID Modülüne PC den deneme için komut yollamam lazım örneğin

CU_00_00_00_00_00_AS bu komutu 192.168.1.2 adresine göndereceğim ve vereceği yanıtı okuyacağım. ona göre plc de programını yapacağım nasıl yapabilirim. Özel bir yazılım da değil de CMD komutları ile de yapsam olur.

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Herhangi bir cihazın ethernet üzerinden veri alabilmesi için server olarak çalışması gerekmektedir. Elindeki modül nedir, server özelliğini destekliyor mu? Seri porta veri gönderir gibi ip adresine veri gönderemezsin.

Herhangi bir cihazın ethernet üzerinden veri alabilmesi için server olarak çalışması gerekmektedir. Elindeki modül nedir, server özelliğini destekliyor mu? Seri porta veri gönderir gibi ip adresine veri gönderemezsin.

Evet web server gibi çalışıyor. Bir sensör RFID okuyucu yani. Ona bazı komutları yollamam ve verdiği yanıtları almam gerekiyor. O yüzden bu tür bir işlemi nasıl yapmam gerekli google vb. aradım ama bulamadım.

CMD yi açıp "ping ip adresi" yaz. Cevap geliyor mu ona bakman lazım. Google da bulamazsın çünkü bu basit bir iş değil.

• Beğen
Tepkiler: jes
ona baktım geliyor yanıt ping time alıyorum yani.

Cihazın hangi protokolle haberleştiğini bulursan ona uygun bir program indirip haberleşebilirsin. örneğin http protokolüyle haberleşiyorsa herhangi bir web tarayıcısıyla, telnet ile haberleşiyorsa putty gibi bir telnet istemcisi indirip deneyebilirsin, tcp/ip veya udp ile haberleşiyorsa buna uygun bedava programlar vardır. Elindeki cihazın dökümanlarına bakmanı tavsiye ederim

Teşekkürler. TCP/IP üzerinden sorgu yollamam lazım http yi de desekliyor. tüm protokolleri kontrol ettim zaten. Çözüme ulaşamayınca buraya yazdım.

Daha önce ihtiyacı olan ve çözen var ise diye.

Cihazın marka modeli nedir?

IFM DTE 104 modeli

Manuelini pek anlamadım CMD ile ilgili pek bilgim yok. Ekliyorum Manueli.

Ekli dosyalar

• IFM-104.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri