linux bir cihazda calisan program

egypt

Üye
Merhaba linux bir makina arayuzu icinde calisan programin dili turkce bu programi disari aldik uzantisi .tar.gz
bu programi disarda nasil calistirabiliriz.
klasor icindeki dosyalarda gecen turkce kelimeleri nasil ingilizceye cevirebiliriz
yardimci olursaniz sevinirim
dosyayi ekleyemedim
ilgilenen olursa email atabilirim

Tar.gz kaset sıkıştıma yöntemi demektir içeriside binary dosya da olabilir kaynak kod da hali ile binary dosyayı linux ortamında uygun bir hex editor ile düzeltmeyi deneyin.
Ancak binary dosya kendi boyutunu biliyor ve kontrol ediyorsa yapacağınız düzeltme işe yaramayabilir.

kaynak kod ise bu kodları örneğin c dili ise gcc gibi bir derleyici ile ilgili hedefe göre derlemeniz gerekecektir.

İncelemeden yorum yapmak zor.

İyi çalışmalar.

Merhaba uzmanligim linux. Yardımcı olmak isterim. Kodu bir şekilde ulastieabilirseniz bakarım.

BRZ_INNOFLOW_800KG.tar.gz

Ekli dosyalar

• BRZ_INNOFLOW_800KG.tar.gz.zip
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
Kullandığınız cihaz bir linux operator panel midir? Ya da Scada yazılımı mıdır?
Zira dosyaların hepsini incelemek çok mümkün değil ancak genelde bir sistem tarafından oluşturulmuş dosyalar veya kullanılan dosyalar hali ile aslında kaynak ya da resource değiller.

Ancak data\config\images kısmındaki jpg ve gif dosyaları ile oynayıp denenebilir.

Bir de tbb6500/ klasörü içerisinde bir binary dosya varsa muhtemelen o ilgili sistemi çalıştırıyordur ki baktım operator paneli bir sistem geliştirilmiş internetten tasarımcı kişiye ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Şöyle kabaca bir baktım ama ilginç bir durumla karşılaştım.
Alarm folder inda zaten alarm.en, alarm.tr diye 2 dosya var. İngilizcesi de oradan yapılıyor zannedersem.

data/commands folder inda ise general dosyasında hersey TR zaten ingilizce yazacaksınız bitecek...

Devamına da bakmadım ama zor değil gibi...

Merhaba

BRZ_INNOFLOW_800KG.tar dosyası tam açılmadı bozuk kısımlar var .

Üzerinde TBB6500 yazılım olan serverin üzerinden yazılım bire bir full backup alınmalı .
( Sql server yedek )

Üzerinde TBB6500 yazılım olan serverin ana server yazılımları , linux vs diğer ve versiyonları
yeni kurulacak server ile ana yazılımlar aynı olmalıdır .. Sorun olmaması için
Server kurup diğer serverden alınan full backup dosyalarını yükleyerek dışarıdan çalıştırabilirsiniz .
TBB 6500 cihazla server ip ayarları yapılması gerekir . 192.168.XX.XXX gibi .

Yazılım Türkçe yazılımış , Editleme ile yapılabilir .

Resim gösterildi
Y4Mqa2.png

İşinize yarar umarım. 7z programı ile de
açmanız mümkün...

Ekli dosyalar

• BRZ_INNOFLOW_800KG.zip
    1.9 MB · Görüntüleme: 5

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar