Lifepo4 Akünün OHM yüksek geldigi icin kapasitörlere yükü birden veriyor kapanıyor

Coder5145

Üye
3 kwlık tomotech MPPt inventör var 1 hafta jel akü kullandım 2 adet 12 volt 100 amper seri baglantı 25.6 volt CTECHI Lifepo4 akü aldım jel akülerin yerine bagladım akününün şartelini kaldırdığım zaman inventör acılıp kapanıyor (Lifepo4 25.6 volt 100 amper akü OHM si 30m) jel akülerin OHM si 11m 470R-11 wolt taş direnç bagladım şartele kısa devre olarak çalıştırdı ama şarj edince Lifepo4 aküyü voltaj yükseldi şarteli aç kapa yapınca inventör acılmıyor buna taş direnç haricinde ne gibi bir çözüm bulabilirim arkadaşlar.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İnverter hem 12 volt hem 24 volt mu? Sorunu ohm olayına nasıl bağladınız!?
12 volt 100 2 adet jel aküm vardı seri baglantı yaptım 24 volt için inventör 24v 1 hafta kullandım Lifepo4 25.6v 100 amper aldım 2 adet jel Akünün OHMsi 11m Lifepo4 dün ohm 30m inventörün kapasitörlerine yükü birden verdiği için acılıp kapanıyor bms enerji kesiyor bende taş direnç taktım sorunsuz acılıyor Lifepo4 şarj olduğu zaman voltaj yükseliyor şarteli aç kapa yapıyorum aynı sorunla karşılaşıyorum inventör acılıp hemen kapanıyor
İnverter hem 12 volt hem 24 volt mu? Sorunu ohm olayına nasıl bağladınız!?

LiFePO4 akülerde nominal gerilim. 12.8 volt veya bunun katları şeklindedir. Herhalükarda 24 volt kabul edilir. Muhtemelen inverterin gerilim ayarlarından kaynaklı olabilir.

LiFePO4 akülerde nominal gerilim. 12.8 volt veya bunun katları şeklindedir. Herhalükarda 24 volt kabul edilir. Muhtemelen inverterin gerilim ayarlarından kaynaklı olabilir.
Taş dirençle acılıyor 470r 11 wolt bağlı voltaj yükselince acılmıyor çözümünü bulamadım bir türlü

Bende de Orbus LiFePO4 12.8 volt akü var. Solar şarj cihazı akü dolunca belli bir seviyede şarjda akımını kesiyor. Ya da akü içindeki BMS modulu devreyi kesiyor ve 12/24 volt destekli şarj cihazı şaşırıyor. Bu durumda yani voltajın 16-18 voltlara çıkınca 300 watt'lık tam sinüs inverterim kesime giriyor. Sizin inverter şarj cihazı içeriyorsa ayarlarına iyice bir bakmak lazım. Ama LiFePO4 BMS olayını dikkate almak lazım.

İnverter şarj ayarlarını gözden geçirin. Büyük ihtimalle voltajla ilgili bir sorunuz var.

Pilin/akünün iç direnç değeriyle bahsettiğiniz konuların yakından uzaktan alakası yok.

İç direnç daha çok çekilebilecek akım kapasitesiyle ilgili bir konu, yada akünün boşta beklerken kendi kendine harcadığı enerji ile ilgili.

İnverter şarj ayarlarını gözden geçirin. Büyük ihtimalle voltajla ilgili bir sorunuz var.

Pilin/akünün iç direnç değeriyle bahsettiğiniz konuların yakından uzaktan alakası yok.

İç direnç daha çok çekilebilecek akım kapasitesiyle ilgili bir konu, yada akünün boşta beklerken kendi kendine harcadığı enerji ile ilgili.
1 haftadır çalışıyor Lifepo4 akü şarteli kapatayım inventör ekranı acılıp kapanıyor bms enerji kesiyor neden peki taş dirençle acılıyor 27 volta kadar Tampon şarj olunca şarteli kapatıp acınca acılmıyor??

1 haftadır çalışıyor Lifepo4 akü şarteli kapatayım inventör ekranı acılıp kapanıyor bms enerji kesiyor neden peki taş dirençle acılıyor 27 volta kadar Tampon şarj olunca şarteli kapatıp acınca acılmıyor??

İnverter varsayılan olarak 24v ise ve tepe voltajı 27v ise ve sizin bataryanızda tam dolmaya yakın voltajı 27v 'u geçiyorsa koruma amaçlı devreyi kesiyor olabilir.

İnverter ayarlarını ve teknik özelliklerini gözden geçirin bence.

tepe voltajı 33 teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için arkadaşlar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri