Lg led tv görüntü yok ışık yanmıyor

Berke35

Üye
Merhaba arkadaşlar led tv ye yaramaz kuzen su tabancasıyla su attı arkasından su aldı birden görüntü dondu takıldı kaldı sonra fişten çıkarıp takınca arka ışık yanıp sönmeye başladı sonra oda gitti şimdi tv yi fişe takıyorum hiçbir tepki yok panelmi gitmiştir sizce tv 9 senelik

Televizyon düzeldi ama aşırı ısınmaya başladı bu sefer

tv yi iyice kuruyana kadar bekletin yada bir şekilde kurutun bozmadan...sanırım led değil lcd tv yani aydınlatması florasan olanlardan tv niz...

içini açıp temizleyip kurutmanız gerekecek,

led ler sönmesi durumu için söylüyorum, güç beslemesi ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

LG logosu gelip sonra ekranın kararması ile ilgili söylüyorum, bu durum için; görüntü kartı alçak voltaj tüner devresinde kısa devre vb olabilir.

Logo geliyorsa iyi haber; panel sağlamdır, önemli olan o.
diğerleri masraflı olmaz tamiri..

içini açıp temizleyip kurutmanız gerekecek,

led ler sönmesi durumu için söylüyorum, güç beslemesi ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

LG logosu gelip sonra ekranın kararması ile ilgili söylüyorum, bu durum için; görüntü kartı alçak voltaj tüner devresinde kısa devre vb olabilir.

Logo geliyorsa iyi haber; panel sağlamdır, önemli olan o.
diğerleri masraflı olmaz tamiri..
Kardeşim 2 günden beri ekranın yarısın dikey çizgiler var rengarenk ve bazen bembeyaz oluyor ekranın yarisı bazen cizgiler cıkıyor
IMG-20190206-WA0009.jpeg

bu görüntüye göre konuşuyorum;
flex kablo temas noktalarında ıslaklık ve/veya oksitlenme var gibi.
Sökülüp temizlenip takılınca kurtarabilir.
Sabit, her seferinde görüntü gidik gözüken bir alan varsa ihtimaller azalıyor demektir.

Biraz hassas bir işlem, deneyiminiz olsa daha iyi olurdu
ama madem TV 9 senelik, siz girişebilirsiniz, zaten ömrünün %80 i geçmiş. Yapamazsanız ya da flex i söküm esnasında gerdirir yırtarsanız, konektörden çıkaramaz da kıvırıp edip hasarlarsanız da arkanıza bakmayın, 9 senedir izlediğiniz hizmete sayın, yenisini alın derim..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri