Led ile Trafo bağlantısında adaptör

arkadaşlar babam 5m uzunluğunda şerit led bağlamak için elektrikçiden trafo almaya gitmiş ama adam 220/12 3A trafo vermiş ama 220 yi direk bağlama trafoya bağlanmaz demiş ve bi tanede adaptör vermiş adaptör hakkında bilgim yok,adaptörü prize bağlıyor adaptör ü trafonun 220 sine bağlıyor oradan 12V çıkış alıyor bana çok gereksiz adaptör geldi sizce adaptör ü fiyatı arttırmak için mi vermiş? Ek olarak bu 12 çıkışı da 6V luk aküye bağladım dolması için sizce yanlış mı yaptım sorun olur mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hayır kardeş ledler 220 değil 12 volt ile çalışıyor. Adaptör 220 yi 12 volta çevirerek ledlerin adaptörüne bağlanarak letleri yanıp patlamasını önlüyordur.

Hayır kardeş ledler 220 değil 12 volt ile çalışıyor. Adaptör 220 yi 12 volta çevirerek ledlerin adaptörüne bağlanarak letleri yanıp patlamasını önlüyordur.
tabiki ben direk220 vi bağlamıcam 220 12 trafo kullanıcam ama adam ayarlı adaptör vermiş adaptör ü takıcaksın demiş bunun çıkışından da trafoya gireceksin demiş

iki tane mi adaptör vermiş tam anlayamadım 12 volt adaptör ve bağlayacağınız şerit led uzunluğuna göre amper değeri artar adaptörün size verilenlerin resmini yüklerseniz yardımcı oluruz

Son düzenleme:
Merhaba

Ledler 220 volt çalışsa trafoya gerek yok zaten .
Uyarı mahiyetinde ledler 12 volt çalışır , trafonun 220 volt giriş kısmına bağlama yakarsın ( bozarsın ) demek istemiştir .
Yakarsın dedim üst ( Türkçe de amlam !!! )
İki anlamı var . ışığı yakarsın ve bozarsın gibi

Kolay Gelsin .

Merhaba

Ledler 220 volt çalışsa trafoya gerek yok zaten .
Uyarı mahiyetinde ledler 12 volt çalışır , trafonun 220 volt giriş kısmına bağlama yakarsın ( bozarsın ) demek istemiştir .
Yakarsın dedim üst ( Türkçe de amlam !!! )
İki anlamı var . ışığı yakarsın ve bozarsın gibi

Kolay Gelsin .
tabikide 220 ye bağlamıyorum ama elektikçi hem adaptör vermiş hem trafo normalde 220 yi girersin trafo ya 12v alırsın yürür gidersin ama o adam 220 yi adaptör sayesinde alıyorsun 220 adaptörden geçiyor gerilimi düşüyor sonra trafo ya giriyorsun ondan sonra trafo dan tekrar 12v alıyorsun bu arada adaptör ayarlı adaptör 3V ile 12V arasında ayarlanıyor gereksiz işlem değil mi ki ?

tarafo nasıl birşeymiş resim atmadınızki bir bakalım trafo dediğiniz led adaptörü ise araksında 220 volt giriş ve 12 volt çıkış vardır ,220 volt giriş faz girişi L nötr girişi N ile gösterilmiştir 12 volt çıkış için v+ v- ile gösterilmiştir şerit led üzerinde 12v- 12v+ yazmaktadır bağlantıları 2x075 kablo ile yapabilirsiniz diğer ayarlı adaptöre gerek yoktur bu işlem için

tabikide 220 ye bağlamıyorum ama elektikçi hem adaptör vermiş hem trafo normalde 220 yi girersin trafo ya 12v alırsın yürür gidersin ama o adam 220 yi adaptör sayesinde alıyorsun 220 adaptörden geçiyor gerilimi düşüyor sonra trafo ya giriyorsun ondan sonra trafo dan tekrar 12v alıyorsun bu arada adaptör ayarlı adaptör 3V ile 12V arasında ayarlanıyor gereksiz işlem değil mi ki ?

Merhaba

Ayarlı adaptöre ( 3V ile 12V arasındaki ) gerek yok .
Trafo vermiş zaten .
Babanız ne anlattı , elektrikci ne anladı !!!
Adaptör geri iade verin !!!

Kolay Gelsin !!!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri