Kurutma Makinesi Termiği Hakkında

Arıza nedeni bulmak gerekir .
Konu sahibinin düşüncesi günü kurtarmak ve kolaylık gititiği yere kadar gider herhalde .

Ustam bu ( orj ) limit termostatlar öncesi harici göstergeli termostat ile enerjiyi aç kapa ( dereceyi düşürme ) yolu ile otomatik hale getirme yapılabilir düşünüyorum .
Veya benzer bir sistem .

GÜNÜ KURTARMA
Biraz uçtum galiba !!!

Orj limit termostatlar ileri güvenlik konumu ?

Diğer güvenlik priz önüne uygun tip ve siğorta ( yeni priz sistemi ? )

SİSTEM
Önce harici termostat ( otomatik sistem ) devreye girecek
Sonrası güvenlik limit termostatlar .
Harici termostat yüksek derece ? en az 200C üstü .
Amperi 30 gibi ?

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Üstadım aslında bende konuya ilk baktığımda ayarli bir termostat ile kontrol düşündüm. Daha sağlıklı olacaktır bence de.

Orjinal limit termostatlar son koruma yani o attığı zaman birseyleri kontrol etmek gerekli diye düşünülmeli. Ama burada orjinal uygulamada bunlardan kullanılmış.

Üstadım aslında bende konuya ilk baktığımda ayarli bir termostat ile kontrol düşündüm. Daha sağlıklı olacaktır bence de.

Orjinal limit termostatlar son koruma yani o attığı zaman birseyleri kontrol etmek gerekli diye düşünülmeli. Ama burada orjinal uygulamada bunlardan kullanılmış.

Üstadım.
Bu yazımla danışayım dedim .

Kolay Gelsin Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:

Üstadım şimdi aklıma geldi .
Ucuz yolu sistem kurdum .
Harici limit termostatın yeri konumu ( ısı alğılaması ) ve seçilecek değeri ve diğer özellikleri + kalibresi ?
Harici limit termostat ilk açacak konum ( kablonun yönü ? )
Dikkat edilecek !!!

Foto sistem kısmende olsa ( günü kurtarmak ) çözüm olabilir düşüncesindeyim ?
Risk her zaman vardır !!!

lt.png

TTTT.png

Son düzenleme:
Üstadım şimdi aklıma geldi .
Ucuz yolu sistem kurdum .
Harici limit termostatın yeri konumu ( ısı alğılaması ) ve seçilecek değeri ve diğer özellikleri + kalibresi ?
Harici limit termostat ilk açacak konum ( kablonun yönü ? )
Dikkat edilecek !!!

Foto sistem kısmende olsa ( günü kurtarmak ) çözüm olabilir düşüncesindeyim ?
Risk her zaman vardır !!!

Ekli dosyayı görüntüle 95902

Ikiside mantıklı bir seçenek. Ben bu devrenin aynısı gibi düşündüm ama devreye bağladığım harici termostat ordaki limit termostat yerine geçecek şekilde düşünmüştüm. Bu termostadin başlanacağı alan çok dar gibi. Eger bağlanacak termostat için yer bulunuyor ise sıkıntı yok.

Yazıma beğen verdiniz ama düşünceniz ? yazınız fikirleriniz !!!!

Konu yazısında fotolar var .
Fakat k.makinası modeline göre limit termostat bağlantı yerleri değişkenlik gösteriyor .
Konu yazısındaki fotolar internet videolarından foto veya internet fotolardan örnek gösterim diye düşüncesi doğdu .
Harici limit termostatı yerleştirecek yer sorunu ?
Kafa karıştırıcı .
Bu nedenle ....
Limit termostatların bağlı yerin .
Kendi K. makinanızın orj fotosu . ( kaliteli çekim , yakın ,uzak , çeşitli konumlarda fotolar )
Limit termostatlar bağlı olmadan ( vidalarından ayrılmış şekilde fotosunu yayınlamanız .,boş hali ile )
Diğer bu yerin tüm parçaların fotoları . ( vida , termostat , pul vs gibi )
Limit termostatların bağlı yerin alt kısmı tersinin fotosu )

Risk her zaman vardır .
Düşüncem derecesi , amperi , kullanılma konumu ( siğortalı değil ) her şeyi ile uygun harici limit termostat tedariği ile vida yerlerinin uygunluğu şekilde
Tersten montajı . ( delik açmadan )

Sorun olabilecek durumlar .
3 adet boş delik var , ne amaç için açılmış .
Tamam dedim bunu durumu geçtim diyelim .
Limit termostat ve siğortalı limit termostat araya ısıyı alğılacak metal ile birbirine vida ve civada montajı yapıldığında . ( altta foto gösterimi )
Ara metal ısı dağıtımını nasıl yapacak ( ısıyı yarıyamı bölecek ? )
Soğutucu gibimi davranacak .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

1234567890.png

selamlar projeniz ve ilginiz için teşekkür ederim, elektrik mühendisi arkadaşlara gösterdim bir şeyler düşünüyorlar.
resimler birebir cihazla ilgili , internetten örnekte olsa benim çekimim daha kötü olacaktır.

şuanlık ilk termostat 16 Amper . 105 C - NC mod - KDS marka termik
ikinci termostat 16 Amper . 125 C - NC mod - KDS marka butonlu termik

6 kere 2 saatlik programda farklı günlerde yıkama ve kurutma yaptım. Elimdeki ısı ölçer 70 C üzerinin ölçemediği için sıcaklık testi yapamadım fakat el yakmayacak ısıda güvenli bir şekilde çalıştı.
ilk defa butonlu termik atmadı bu kadar süre geçmesine rağmen.

ispanyollar samsungun 2si bir arada makineleri için , oem sette çıkarmışlar:)

1677616319593.png

selamlar projeniz ve ilginiz için teşekkür ederim, elektrik mühendisi arkadaşlara gösterdim bir şeyler düşünüyorlar.
resimler birebir cihazla ilgili , internetten örnekte olsa benim çekimim daha kötü olacaktır.

şuanlık ilk termostat 16 Amper . 105 C - NC mod - KDS marka termik
ikinci termostat 16 Amper . 125 C - NC mod - KDS marka butonlu termik

6 kere 2 saatlik programda farklı günlerde yıkama ve kurutma yaptım. Elimdeki ısı ölçer 70 C üzerinin ölçemediği için sıcaklık testi yapamadım fakat el yakmayacak ısıda güvenli bir şekilde çalıştı.
ilk defa butonlu termik atmadı bu kadar süre geçmesine rağmen.

ispanyollar samsungun 2si bir arada makineleri için , oem sette çıkarmışlar:)

Ekli dosyayı görüntüle 96127

Son durum ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri