Kurutma makinesi bir garip problem.

Crnooki

Üye
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde kurutma makinemin hiç ısınmadığını ama çalıştığını farkettim küçük bir orada hava almadan çalışıyordu. Servis çağırdık termik attığını söylediler düzeltilir gittiler. Ama bugün farkettim sadece bu modda makine normal çalışıyor, ısınıyor. Ama mesela ışık yanan yerin bir üstündeki modda makine yine çalışıyor ısınmıyor. Bu geçenki termik atma probleminden sonra acaba anakartta ısınma mı oldu? Bazı modlar çalışıyor bazıları çalışmaz hale mi geldi?
1000024624.jpg

Ekli dosyalar

• 1000024624.jpg
    1000024624.jpg
    206.9 KB · Görüntüleme: 8
Geçmiş olsun .
Ne tamirci ne kullanıcıyım .

İlk önce arıza tesbiti ve kullanıcı tarafından arızanın yönlendirilmesinin önemi ? ( doğru beyan ve testler )

Beyan ettiğiniz proğramda konumda çalışması
Termik çalışıyor
Rezistans çalışyor
Ntc çalışyor .
Ana kart çalışıyor .
Arıza kodu vermiyor .
Pompa çalışıyor vs gibi hiç bir sorun yok .
Diyorsunuz anlamı çıkıyor .
Bu sorunsuz dediğiniz proğramda kurutulacak ürünler bu proğramın ayarında , değerinde tam kurutma yapıyormu ? .

Servis tamiri için ne gibi işlem veya işlemler yaptı ?
Sadece termiği reset yapıp çalıştımı ? ( foto sağda ok işaretli yer )
Termiğin atma sebebi ?

Servis tarafından başka parça değişimi yapıldımı ?

Düşüncelerim ( Ntc rezistans arası iletişimi çeşitli proğramlara etkisi ? )
( Çamaşır kurutma makinası. proğramlarının ve diğer sistemin çalışma sistemini bilmiyorum )
Ntc değiştimi ?
Ntc değişti ise .
Bu çamaşır kurutma makinası ürünün orj ntcnin değerinde yeni ntc takılmamış olabilir .

Kolay gelsin , Sağlıcakla kalın .

km.png

Son düzenleme:
Makinenizin kapağını açın ve tambur plastiğindeki ''nem sensörünü'' silin.Düzelmez ise nem sensörünü yenisi ile değiştirin.(Ntc)

***Kav filtresinin arka yüzeyinde ve tambura yakın mesafededir.

Makine markası yazmadığınız için resimle gösteremedim.

Servise danışmanız.

Son düzenleme:
Ürünümün markası grundig gdc70. Makineyi biraz daha kullandıktan sonra cevap vermek istedim. program farketmeksizin bazen ısınmıyor. Bazen ısınıyor. Kapa aç yapa yapa arada bi ısınıyor makine. Termik atma nedeni çok büyük ihtimal ile aşırı ısınma. Oda küçük kapısı kapalı. Ntcyi birkaç defa sildik hala aynı. Yarın birilerini çağıracağız bakalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri