ktp panel online simülasyon yardım

sefaxxxxx

Üye
Arkadaşlar merhaba
Tia portal programında ktp serisi paneli s71200 plc ye bağlamadan online olarak simülasyon yapılabilir mi? Yani Tia portal simülasyon prgramında bir butona basılınca plc den çıkış alabilirmiyim?

Yardımlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar merhaba
Tia portal programında ktp serisi paneli s71200 plc ye bağlamadan online olarak simülasyon yapılabilir mi? Yani Tia portal simülasyon prgramında bir butona basılınca plc den çıkış alabilirmiyim?

Yardımlarınızı bekliyorum

tıa portal yazılımını kullanarak s7 1200 plc similasyonu yapmak şu an için mumkun degıl
fakat yazdıgınız operetor panelindekı ekranın menu kısmında buluna start runtıme kullanarak tagları onlıne plcınızle ılıskılılendırmenız mumkun

ayrıca bunu wincc flexible kullanrakda . pcınızı operator panelı gıbı (runtıme ) yaparakda plc ile haberleşebilirsiniz

Cevap için teşekkür ederim.Ancak hmı da örneğin bir buton için tag atadığım halde çıkış alamıyorum.Sizce nerde hata yapıyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim

adım adım kısaca anlatayım
ilk önce hmi panel ile plcnın haberleştiğinden emin olmalısın
// hmi panel adındakı klasorunun ıcınde *connection sekmesinden haberleşeceğin plc yi programa işlemelisin
daha sonra plc klasorı içerisinden plc tags secenegınden set edecegın bit yada datanın adresini yazarak tagı oluşturmalısın
bu tagı eger bır roleyı enerjılendırmek için kullanacaksan örnek m0.0
// A M 0.0
= Q 0.0
plcde kullandıgın bloga devreyi yazıp download ettıkten sonra
hmı panel sekmesinde screen klasorunde kullandıgınz sayfada butonu olusturup sağ tıklayın
properties den /event/clikc/add function/edit bits/ invert bit
secip tagınız tanıtırsanız m0.0 bitini 1 yaparak çıkışınızı enerjilendirebilirsin.

ç@yl@k bey merhaba tia portal programında menü kısmında bulunan start runtime ikonu sürekli pasif konumda duruyor bu ikonu nasıl aktif edebilirim.Yardımınızı bekliyorum

bir örnek eklesek foruma da açıklık getirsek

kaç gündür uğraşıyorum ama bir türlü elimdeki s71200 plc ile tia portalda v10.5 te hazırlamış olduğum programı operator paneli varmış gibi iletişim kurduramıyorum. örnek bir program yada görsel bir açıklama yokmu arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri