Konveyör bant nasıl yapılır parçaları satılırmı

Konveyör şu an tornacıda bir tek tambur kısmı kaldı, gerdirme vs... ince detaylı kısımları bitti ve mükemmel bir şey çıktı ortaya,ondan sonra bant kısmı var kısaca 1 haftalık işi var onun dışında sistemde kullanacağım hız kontrol devresi ve regüle devreleri araştırıldı bu hafta yapılacak trafo ve silecek motorunu aldım kalan işlemler 2 adet kapasitif sensör ve selenoid vana aldıktan sonra bağlantıları yapılacak ve gerekli plc yazılımlyarı yapılacak gerekli eklemeler sisteme yapılabilir.Şimdiye kadar yardım eden herkese teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Konveyör şu an tornacıda bir tek tambur kısmı kaldı, gerdirme vs... ince detaylı kısımları bitti ve mükemmel bir şey çıktı ortaya,ondan sonra bant kısmı var kısaca 1 haftalık işi var onun dışında sistemde kullanacağım hız kontrol devresi ve regüle devreleri araştırıldı bu hafta yapılacak trafo ve silecek motorunu aldım kalan işlemler 2 adet kapasitif sensör ve selenoid vana aldıktan sonra bağlantıları yapılacak ve gerekli plc yazılımlyarı yapılacak gerekli eklemeler sisteme yapılabilir.Şimdiye kadar yardım eden herkese teşekkürler...

Maşallah. Haydi bakalım çoğu bitmiş, bitmiş halinin görsellerini bekliyoruz,

Bu konveyörlerde kullanılan kayışlar yerine ben daha ucuza mal olacak ve işimi görecek benzer malzeme olarak ne kullanabalirim acaba.Bir arkadaşım acayip bir kumaş parçası gibi bir şey kullanmış ek yerinide dikiş makinası ile halletmiş sizin tavsiyeleriniz nedir ancak şunu söyleyeyim benim yapacağım şişe dolum sistemi olacağı için sağa sola sapma sansı olmayacak yani eğer sorun yasatır derseniz orjinal konveyör kayışı yaptıracağım mecburen onunda sıfırlanmış hali metresi 80Euro falan diyolar ama bakalım ins baska yolunu buluruz :)

Konveyorun adım adım cekılmıs resımlerıdır son halınıde kısa zamanda ekleyeceğim yardım eden herkese teşekkürler....
281120132089.jpg281120132090.jpg281120132091.jpg281120132092.jpg281120132093.jpg

Regüle hız kontrol vs.. bitti bu hafta bandı aldıktan sonra şişeler arası mesafe vs... gibi işlemlere başlayacağım

Hayırlısı olsun kuyruğuna gelelim artık :) Şişeler otomatik mi banda dizilecek? Nasıl yaptın?

hayır şişeler banda otomatik dizilmeyecek elimle koyacağım dolum yapacak 5 adet 5 adetten sonra sistem duracak alarm ötecek boş şişeler konulunca starta basılmaya bekleyecek yarı otomatik bir sistem olacak aslında ama doldurma kısmını sorunsuz halledebilirsem ek olarak şişeleri alıp kasaya yerleştirme gibi bir robot kol vs... düşünüyorum ama projenın ılerleyısıne baglı cünkü derslerden vakit olmuyor anca ilgilenebiliyorum ondada bu kadar cıkıyor ıste...Doldurma kısmına gelince bu haftaya kadar reflektörlü sensör ile şişeyi algılayıp band duracak ve kapasitif sensör ile sıvı seviyesi tespiti yapacağım diyordum.... ancak dikkat etmediğimiz bir husus farkettik kapasitif sensör (gazoz şisesi pet şişe(vs... bunlarıda algılacak ve sorun olacak ayrıca depo konusunda depo seviyesisni 2 adet elektrok alt seviye ve üst seeviye olmak üzere kontrol edeceğim şişeler depodan selenoid vana ile dolacak elektrotların durumuna göre depo çeşmeden su takviyesi yapacak ancak burada 2 sorun var depoyu dolduruken selenoid vana icin gerekli olan 1bar basın mevcutmu Şebeke suyunda diğer bir sorun depodan şişeleri doldururken 1 barı nasıl elde edecegım yada daha ceşitli selenoıd vana ıhtiyacımı karsılayacak baska malzeme arayısına cıkagım...Yazması cok kolay ins yaparkende canımız cıkmaz =)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri