Kombinin kendi kendine kapanması ve bir soru..

elek

Profesyonel Üye
Kombi kendi kendine kapanıyor..şaseyi açıp temizlik yaptım resimdeki iki düğmeye gelen
kablo soketleri çıkarıp temizledim, pilot alevinin ucundaki sensör ucunu ,baca sensörünü tozlarını aldım..şimdilik bir problem yok ama esas sorun alttaki butonda sanırım..
üstteki düğme kapama düğmesi alttaki ise bir süre basılıp çakmak düğmesi ile yakılıyor
alttaki buton nasıl açılıyor? altındaki termostat kontağı sanırım arızalı
resimdeki butonlar nasıl sökülüyor bilen varmı acaba?
L10Ly0.jpg

termoculp arızalı gaz valfinde sorun yok . yanma haznesinde bulunan bi tane bakır cubuk vardır ve gaz valfine bağlıdır ve muhtemelen bu bakır cubuk üzerinde 2 adet kablo mevcut .bu bakır cubugu değiştirirsen sorun cözülür .kombi alevi hissetmiyor

senin tabirine göre pilot alevin ucundaki sensör diyelim arızalı parça bu

Cihazın bacali bir ECA marka kombi olduğu dusuncesindeyim. Muhtemelen bacanızla alakalı bir sıkıntı vardır.

Soğuk suyu kullanırken ve çamaşır Mak Su alırken kombi kendi kendine devreden çıkıp,giriyor . Ne alakaysa bı anlayamadım

Kombi yeni mi bağlandı önceden veya geçen sene sıkıntısız mı çalıştı? Muhtemelen yeni bağlantı kuruluım yapıldıysa yanlış bağlantı gerçekleşmiş veya tesisattaki sıcak su - soğuk su yerleri baştan beri yanlışmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri