Klavye devre tamiri ?

Des48

Üye
oncelikle herkese merhaba. Klavyem su gecırmez bır klavye fakat gecen gun ustune su dokuldu ve calısmadı sonrasında ben ıcını acıp temızlemek ıstedım o sırada sanırım resımdeki alana zarar vermısım o yuzden bazı tuslar calısmıyor. Bu kısmı nasıl tamir edebilirim. Şimdiden teşekkurler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-05-14 at 22.41.40 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-14 at 22.41.40 (1).jpeg
    73 KB · Görüntüleme: 35
  • WhatsApp Image 2021-05-14 at 22.41.40.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-14 at 22.41.40.jpeg
    37.2 KB · Görüntüleme: 28
Burada bir kopukluk yok, Benim eski klavye de böyleydi, bu şeffaf şey katman katman oluyordu, bazen benim de tuşlar çalışmıyordu temizlikten sonra. bu katmanları daha nizami bir şekilde üst üste temas ettirmeye özen göstererek takıyordum, bir de bu katmanların asıl kartı olacak ona da temas etmiyor olabilir.

kopukluklar kılcal olduğu resimde gozukmuyor. ustune ınce bakır kablo koyup bantladıgım zaman calısıyor fakat bır sure sonra bant esnediği için tekrar bozuluyor

Lehim ile olabilir ama o malzeme bakıra benzemiyor, lehim tutmayabilir, ve en önemlisi şeffaf bölüm eriyebilir. İletken boya var fiyatını bilmiyorum, onu bi araştırın isterseniz
Bandı daha kaliteli olan bir bant ile denediniz mi peki

Lehim ile olabilir ama o malzeme bakıra benzemiyor, lehim tutmayabilir, ve en önemlisi şeffaf bölüm eriyebilir. İletken boya var fiyatını bilmiyorum, onu bi araştırın isterseniz
Bandı daha kaliteli olan bir bant ile denediniz mi peki
aynen oyle lehım ıle olmayacak bır malzeme. Başka bant denemedım sadece elektrık bandı kullandım
bu bilgiyi bir yere not edeceğim çünkü çok değerli.
teşekkurler deneyecegım

iletken kalem

Ekli dosyalar

• iletken kalem.jpg
    iletken kalem.jpg
    280.6 KB · Görüntüleme: 12
  • Electric Paint.jpg
    Electric Paint.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 10
  • electric pen.jpg
    electric pen.jpg
    220.6 KB · Görüntüleme: 10