Kendi işini kurmak

arkadaşlar öncelikle hahırlı olsun benimde size acizane önerilerim şunlar olabilir iş bilmek iş bitirmek farklıdır ticaret yapmak farklıdır bizim burada buna esnaflık derler siz zaten işe başlamadan önce bilgi almanızdan sistemli çalıacağınız belli işin mali konuları uzun bu konularda size muhasebeciniz yardımcı olacak ama diğer konular farklı yapacağınız iş için önce bölge seçin yani arz ve talepleri öğrenin bizim yapacağımız iş en fazla hangi bölgede yapılabilir ve o bölgede bu işi yapan kaç kişi var bunu etüt edin daha sonra müşteri ziyaretleri ,internet sayfaları gibi aşamalardan geçtikten sonra iş kendisi gelecektir sizin iş geldikten sonta vereceğiniz teklif sizden talep edilen malzemeleri alabileceğiniz firmaları bularak sizde onlardan en uygun fiyat ve vadeleri alarak aynı şartlarda %10 civarı kar koyarak ve yapılacak işçilik miktarını ekleyerek fiyat veriniz ve tavsiyem müşteriye her zaman dürüst olun günümüzde insanların faklı firmalar dan fiyat ve fikir aldığını unutmayın malzeme alımı için çalıştığınız ve çalışaçağınız firmaların güçlü olmasına dikkat edin bu firmalar sizi zor durumlarda idare edebilir yani çek vadeleri ve müşteriden yaptığınız geçikmeli tahsilatlar gibi size şimdiden başarılar.

site deki herkese öncelikle selamlar ben boya otomasyonu üzerine bir şirkette 4 yıl çalıştım birikimlerim sayesinde kendi işimi yapmaya karar verdim...Küçük sayılabilecek çevrem var..boya tabancları ve pompaları bakımı servisinden de anlarım.bu anlamda eski şirketim yapacağım işlerden dolayı zorluk çıkarırmı bide eski şiketime ait müşteriler benden fiyat alıyorlar bu durumda sıkıntı yaratırmı .birde
Yaş boya kabinleri
Tozboya kabinleri
0tomatik boyama sistemleri
Robotlu boyama sistemleri işlerinde istek varsa ************* ******************* ulaşabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri