KEŞİF YARDIMI

kbrs

Üye
Selam arkadaşlar meslekte yeniyim işe başlayalı 3 ay oldu. elimde 250 kişilik spor salonunun projesi ve keşfi var. ben hazırlanmış keşife bakmadan , kendimi denemek amacı ile kendi kendime keşif çıkarmaya çalışıyorum fakat takıldığım bir yer var :
projeye baktığımızda 4 adet tali tablo,3 adet ups tali tablo,4 adette kuvvet tablosu görünüyor. hazır olan keşife baktığımızda 4 adet 701.201 özel önden kapaklı saç pano , 5 adet 705.103 gömme tip saç tablo 0.20-0.30m2, 2 adette 705.105 gömme tip saç tablo 0.4-0.5m2 var.
şimdi burada anlamadığım 701.201 pozlu panoyu nereye ne için kullanacağız anlayamadım. fiyata baktığımızda pek tali tabloya benzemiyor çünkü epey pahalı. elimde pozların uzun açıklamaları ve uzun tanıımlarıda yok. yardımcı olursanız memnun olurum hoşçakalın

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Birde projede Ana dağıtım panosunu ve UPS ana dağıtım panosu var fakat elimdeki hazır keşifte bunlar yok acaba keşifteki 701.201 pozlu 4 panonun 1 tanesi ADP ve 1 taneside UPS ADP mi? O zaman diğer 2 adet 701.201 ne?

böyle durumlarda bakarak anlamak güç oluyor.
bende aylarca aynı problemle boğuştum. öncelikle bilen birsi anlatırsa bir kaç proje üzerinde püf noktaları, daha doğru işler çıkar ortaya. yukarıda bahsedilen numaralar için elimde birim fiyatlar kitabı yok. zaten soran kişi de 7 aydır işin piri olmuştur. bundan sonra böyle durumu olanlar mutlaka bilen birinden destek alsın. bulamıyorsanız projeyi buraya yükleyerek sorun. projeyi görmeden bir şey söyleyemeyiz. @kbrs nin sorusu çok güzel bir soruymuş ama sanırım proje olmadığı için yanıt bulamamış.

birde konu yanlış yere açılmış. mesleki makale ya da yazı olmadığı için gözden kaçmıştır

Ana pano, UPS ana panosu, Komanzason panosu Dikili tip panolardır. 701-201 pozuda 180cm yüksekliğinde özel tip dikili pano pozudur.Tarifi aşağıda;
http://www.birimfiyat.com/poz-detay.php?Ak=G1&D1=ÇEVRE+VE+ŞEHİRCİLİK+BAKANLIĞI&Anh=18&kayno=701-201

Bahsi geçen diğer panolar gömme tip (Sıva altı) Tali panolarıdır.
Burada karıştırılacak bir durum yok yani!
Soruyu soran zaten sordugu tarihte yeni oldugunu belirtmis. O yuzden karistirilacak bir durum var :) tecrube eksikligi. Ama simdi karistirmiyordur

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri