Kazandan çıkan garip ses

Walorn

Üye
İyi Günler arkadaşlar;
Makinemde anormal bir ses ortaya çıktı, sanki birşeye sürtüyor gibi gıjık gıjık diye çıkan ses, içinde herhangi bir ürün vs yok kazana sürten, bir de dönerken özellikle elle yavaş dönerken hafifde yalpa atıyor,kazan kenarına bakınca kazan içe dışa hafif girip çıkıyor.
6 aydır filan var diğer özellikleri sorunsuz çalışıyor,yavaş sıkarken birkaç kez aynı sesi yapıyor sonra hızlanınca düzeliyor.

Malum pandemi nedeniyle servis çağırmamıştım,yeni çağırdım.Servis kazanı ve rulmanı değiştirdiğini yazmış ve geri göndermiş fakat sesde en ufak azalma yok. Şimdi tekrardan çağırdım ama ne olabileceği ile ilgili fikrinizi merak ediyorum,bu ses nedir? Ne olabilir fikirleriniz varmı?
Makine inverter motor

Video :

kayışı söküp deneyin tekrardan.ses yine çıkıyorsa tamburda aşağı yukarı oynuyorsa kazanda problem olduğunu gösterir.

kayışı söküp deneyin tekrardan.ses yine çıkıyorsa tamburda aşağı yukarı oynuyorsa kazanda problem olduğunu gösterir.
Hocam kayışlı değil bunlar inverter,deneyebileceğim birşey varsa deneyebilirim.
Yeni bir video daha attım,ses daha net sanırım.

Birde bahsettiğim hafif yalpa durumunu sabit bir nesne ile çekmeye çalıştım. Tam sürttüğü yerde sanki içinde birşey var gibi ses çıkartıyor hızlı dönerken.

Son düzenleme:
Hocam kayışlı değil bunlar inverter,deneyebileceğim birşey varsa deneyebilirim.
Yeni bir video daha attım,ses daha net sanırım.

Birde bahsettiğim hafif yalpa durumunu sabit bir nesne ile çekmeye çalıştım. Tam sürttüğü yerde sanki içinde birşey var gibi ses çıkartıyor hızlı dönerken.

südyen teline sürtüyor .rezistansı çıkarıp rezistansı girdiği delikyen kazan içini görebilirsiniz oradan teli çekip çıkarabilirsiniz

südyen teline sürtüyor .rezistansı çıkarıp rezistansı girdiği delikyen kazan içini görebilirsiniz oradan teli çekip çıkarabilirsiniz
Hocam kazan değişti,öyle birşeyin imkanı yok.
Kazanın rulman bilyasi dağılmış olabilir
Servis hem kazan(yeni gerçekten) hem rulmanında değiştini söylüyor ama bilemiyorum hiçbir düzelme yok,arkadan video kaydıda aldım dengesiz bir dönüşü var,bu dönüş içteki kazanada yansıyor.. Sebebi rulman olabilir mi?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri