Kablo bulunan deliği kapama

lovomr

Üye
Merhaba, elektrikli şofbenimizi elektrikçi söktükten sonra, kabloları siyah bantla bantlayıp içeriye soktu. Fakat delik su alabilecek yerde bulunduğu için tamamen kapatmak istiyorum orayı. Elektrikçi sadece silikon sıkmamı önerdi fakat bana yeterli gelmedi. Buat kapağı baktım ama uygun olanını bulamadım. Orayı nasıl kapatabilirim?
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

1695384336288.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
alçı boya yap kapat gitsin

Merhaba, elektrikli şofbenimizi elektrikçi söktükten sonra, kabloları siyah bantla bantlayıp içeriye soktu. Fakat delik su alabilecek yerde bulunduğu için tamamen kapatmak istiyorum orayı. Elektrikçi sadece silikon sıkmamı önerdi fakat bana yeterli gelmedi. Buat kapağı baktım ama uygun olanını bulamadım. Orayı nasıl kapatabilirim?
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 101420
Bu iyi bir Bakım istiyor.

İş güvenliği açısından ,En iyisi Isıya-Yangına dayanıklı Mastik kullanmak.

Kasanın etrafındaki kırık yerler için sıva alçısı + boya. Kasayı kapatmak için buat kapağının kenarlarına duşakabin silikonu sıkıp kapatın.

Merhaba çok karşılaştığım bir şey tavsiyem bu noktadaki elektrik ihtiyacı olmayacak ise buattan veya sigorta kutusunda bu linyenin elektik kabloların bağlantısın kesin. Daha sonra buat kapağı falan aramaya uğraşmayın evde bir yoğut bakırı vardır alt tabanından bir yuvarlak yapın kasa şeklinde sonra silikonla kenarlardan kasa ya yapıştırın.Silikonunkuruduktan sonra üstüne alcı ile kapatın alcı kuruyunca zımpara atın daha sonrada da boya atarsınız.
Tekrar bu noktada priz lazım olduğunda bir cekiç yardımı ile hafif hafi vurarak yeri rahat bulunuyor.

Denediğim ve çok iyi sonuç aldığım: Su Geçirmez Gri Bant, her iki taraftan uygulayın, yeterli olacaktır. Bir süre kullanın, ardından, estetik açıdan üzerine, silikonu, spatül ile uygulayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri