Kablo Önerisi

Merhaba odamdaki 3.5 kVA monofaze servo regülatörden salondaki 42" Led televizyona hat çekmek istedim.
Elektrikciye gittim ve durumu anlattım odam salondan 30 metre uzaklıkta dışardan duvarı kırıp spiral borunun içinden elektrikcinin tavsiyesi üzerine özler h05vv-f 3x2,5 kablo aldım. Fakat sorunum şöyle bu işi yaptığımdan beri televizyonumun ekranı 2.kez bozuldu. Daha önce regülatör salonda duruyordu ozaman yakındı. Televizyon bağlıydı hiç bir sorun olmuyordu. Ne zaman bu sistemi kurdum bu kabloyu çektim televizyon her 4 ayda bir servislik oluyor. Servis televizyonun neden bozulduğunu açıklayamadı nedense elektriksel bir problem demediler. Benim aklıma yapmış olduğum bu iş geldi. Ondan kaynaklı olabileceğini düşündüm kabloda herhangi bir ısınma v.b sorun yok fakat ölçüm yapmadım hiç tvnin bağlı olduğu çıkıştan oranın voltajını ölçüp bakacağım düşük voltajdan led tv ekranı bozulurmu ki ? Aklıma şöyle bir fikir geldi yeniden tesisat yapmak istiyorum. Bunun için kablo önerisinde bulunabilirmisiniz ? Farklı bir elektrikci 2,5 tek damar tesisat kablosu önerdi. Birde yenilemişken odayıda yenilemek istiyorum. Odamdaki buattan kablo çekip 10 metre uzunluğunda regülatöre hat çekeceğim şuanda özler h05vv-f 3x2,5 kablo ile çalışıyor. Artık bu kadar olaydan sonra onada güvenim kalmadı 10 metre mesafe için kablo önerisinde bulunabilirmisiniz. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kablodan olduğunu sanmıyorum. Belki temas sorunu vardırdır ark yapıyor olabilir. Bağlantıları gözden geçirin. sayaca kadar.

Bu iş kabloyla alakasız zaten televizyon çalıştırıyorsun sorun ya bağlantı yada regülatör den olma ihtimali var birde ucuz grup priz kullanırsan oda sorun yaratacak iç kısımda tırnaklar açılma yapıyor buda teması kesiyor ark yaparak bozabilir.

Kablodan olduğunu sanmıyorum. Belki temas sorunu vardırdır ark yapıyor olabilir. Bağlantıları gözden geçirin. sayaca kadar.
Bu iş kabloyla alakasız zaten televizyon çalıştırıyorsun sorun ya bağlantı yada regülatör den olma ihtimali var birde ucuz grup priz kullanırsan oda sorun yaratacak iç kısımda tırnaklar açılma yapıyor buda teması kesiyor ark yaparak bozabilir.
Hepinize teşekkür ederim bilgiler için aklıma şöyle bir fikir geldi 42" Led tv + 1 adet modem + 1 adet x96 tv box bağlayacağım aşağıdaki ürün bunlar için yeterli olurmu ?

http://www.hepsiburada.com/tuncmati...ar-diger.pla&gclid=COvQop72vdMCFUHnGwodFUMIHQ

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri