Jeneratorle dalgic baglantisi

Oncelikle selamun aleykum arkadaslar. 100 metre derinligindeki su kuyusuna dalgic atacagiz bu dalgici jeneratorle calistirmam gerekiyor ama baglantilari nasil yapacagim bilmiyorum biraz elektrik konusunda bilgim var. Dalgic 380 v 2.2kw 3hp gucunde jenerator 380v cikisli 7 kw gucunde. Dalgic motorundaki kablo 4x1.5 kablo cikisi var. 100 metre kablo aldim ama aldigim kablo 3x2.5 . Aldigim yere dalgicin kablosu 4 cikisli dedim dalgica notur baglamaya gerek yok 3 tane faz ile calisir dedi. Ben bu baglantiyi nasil yapacagim peki. Jenerator 5 cikisli 3 faz 1 notr 1 topraklama ama elimdeki kablo 3x2.5 dalgicin kablosu 4x1.5 bu konuda baglantiyi nasil yapmam gerek lutfen yardimci olun

dalgıçın çıkış kablolarından toprak kablosunu ayır kuyuya daldırmadan dışarda 3 faza rastgele bağla.çok kısa süre su içinde imkan yoksa susuz çalıştır bak doğru dönüyor mu diye. doğru yönde dönmüyorsa 2 tane kabloyu yer değiştir .(bunu jeneratörünle dene).at kuyuya gitsin

dalgıçın çıkış kablolarından toprak kablosunu ayır kuyuya daldırmadan dışarda 3 faza rastgele bağla.çok kısa süre su içinde imkan yoksa susuz çalıştır bak doğru dönüyor mu diye. doğru yönde dönmüyorsa 2 tane kabloyu yer değiştir .(bunu jeneratörünle dene).at kuyuya gitsin
Toprak kablosu suya temas etsinmi yoksa bantlayimmi. Bide jeneratordden cikan toprak ve notur cikislarini ne yapiyim

Değsede olur değmesede bantlamasan da olur yani zaten kaçak olsa suya temas olur gövdeden hertürlü.istersen tekli kablo 1'5 luk ayrı çek toprak die diğer kabloya klipsle pompaya çek.

100m lik kuyunun içinde insan olmayacağı için çekmesende olur.itiraz eden kesin çıkar:()

İçme suyuysa gittiği tank varsa onu toprakla en kötü soru işareti kalmasın die. Kafan rahat olsun die

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri