Jenerator yuk problemi

Cemil53

Üye
Merhaba arkadaşlar 2 jenerator paraleldeyken otomatik moda alınca yuk paylasimi devamli dengesiz 1 nolu jenerator devamli yuku alıp vermeye çalışıyor kontaktor devamli çekip bırakıyor anlatmak istediğim jeneratorler yuku dengeledimi işlemi bırakması gerekiyor ama devamli yuku esitlemeye çalışıyor jeneratorler.manuel moda jaten normal. elle ayarlandı için.yardimci olursanız sevinirim bu konuda.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar 2 jenerator paraleldeyken otomatik moda alınca yuk paylasimi devamli dengesiz 1 nolu jenerator devamli yuku alıp vermeye çalışıyor kontaktor devamli çekip bırakıyor anlatmak istediğim jeneratorler yuku dengeledimi işlemi bırakması gerekiyor ama devamli yuku esitlemeye çalışıyor jeneratorler.manuel moda jaten normal. elle ayarlandı için.yardimci olursanız sevinirim bu konuda.
Bu sorun basit aslında Normalden daha düşük tork çıkışı nedeni bu 2 jenerator tork farkı oldugu için bir birini eşitliyemiyor yada 2 jeneratorü nerde kullanıyorsunuz bilmiyorum 1 jeneratör devamlı yükü alıyorsa 2 ci jeneratör onun yükünü eşitlemeye çalışıyor bu yuzden 2 jenerator tork farkı oldugu için 1 jeneratörünüz devamlı yük altına girdiği için düzensiz çalışıyorlar trafo vs kullanmalısınız eşitlemek için

AH ömrümün yarısı gidecek yeminle.. abiciğim ayarların bozuk ayarlaman lazım ... jeneratör yük paylaşım ünitesinin markasını motorların markasını söylerden bakarız . burda unsatibil bir durum var gibi anlattığına göre . gain ve pid ayarlarını düzgün yapman lazım. governorude doğru sürmen lazım . ama bişi anlamadıkki sorudan. anlasakta cevap versek .. peki biz neye cevap verdik dersin ?

Bu sorun basit aslında Normalden daha düşük tork çıkışı nedeni bu 2 jenerator tork farkı oldugu için bir birini eşitliyemiyor yada 2 jeneratorü nerde kullanıyorsunuz bilmiyorum 1 jeneratör devamlı yükü alıyorsa 2 ci jeneratör onun yükünü eşitlemeye çalışıyor bu yuzden 2 jenerator tork farkı oldugu için 1 jeneratörünüz devamlı yük altına girdiği için düzensiz çalışıyorlar trafo vs kullanmalısınız eşitlemek için
abi nasıl bir şaka bu ya ?

neyse kardeş bişi demicem kalbimiz kırılır . am lütfen bilgi sahibi olmadıuğınız konularda fikir vermeyiniz . sizden bunu şiddetle istirham edityorum. ..
Bilgi sahibi olup olmamam size yardımcı olmaya bir engel degil şaka da yapmıyorum niye tersledniz burada benim gibi çogu kişi herkese yardımcı olmaya çalışıyor bu yuzden size fikir vermem yada bir bilgi sahibi degilim diye ayirt etmeniz çok tuhafıma gitti fikir vermeyin gelin yapın demeye çalışıyorsunuz yaptıgınız tavırınızı kınıyorum.

Bilgi sahibi olup olmamam size yardımcı olmaya bir engel degil şaka da yapmıyorum niye tersledniz burada benim gibi çogu kişi herkese yardımcı olmaya çalışıyor bu yuzden size fikir vermem yada bir bilgi sahibi degilim diye ayirt etmeniz çok tuhafıma gitti fikir vermeyin gelin yapın demeye çalışıyorsunuz yaptıgınız tavırınızı kınıyorum.
Tavsiye ettiğiniz hususta acaba bir doküman paylaşımında bulunabirmisiniz. Bizde bu hususta okuyunca kani olalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri