Jeneratör ve Şalterin Trip atma olayı ?

merhabalar.. Şebekede elektrik gidince jeneratör devreye giriyor ama elektrik gitmiyor.. Sonra panoya bakıyorlar. Transfer şalteri '' trip atıyor '' deniyor.. Ve kontaklar kapalı olduğu için müdahale etmiyorum dedi usta...
Arkadaslarım sorularımı cevaplayabilir misiniz?

1) Trip atması nedir? şalterin hem 1 hemde 0 olmadan arada kalması dendi ama anlamadım ? ve şalter neden trip atar ?

2) Bu anlattıgım olay neden olmustur.. Elektrik gidince jeneratör elektrik vermesine ragmen elektrigin olmaması ?

3) Kontaklar kapalı diye müdahale etmedim ne demektir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhabalar.. Şebekede elektrik gidince jeneratör devreye giriyor ama elektrik gitmiyor.. Sonra panoya bakıyorlar. Transfer şalteri '' trip atıyor '' deniyor.. Ve kontaklar kapalı olduğu için müdahale etmiyorum dedi usta...
Arkadaslarım sorularımı cevaplayabilir misiniz?

1) Trip atması nedir? şalterin hem 1 hemde 0 olmadan arada kalması dendi ama anlamadım ? ve şalter neden trip atar ?

2) Bu anlattıgım olay neden olmustur.. Elektrik gidince jeneratör elektrik vermesine ragmen elektrigin olmaması ?

3) Kontaklar kapalı diye müdahale etmedim ne demektir?
Rölelerdeki trip(açma) sinyali gibi bişi olabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri