Jeneratör topraklaması

Gökçe08

Üye
Merhabalar
jeneratör projesi çizdim içeriğinde hem işletme hem koruma topraklaması mevcut proje onayı alındı. Sahada yapılan uygulamada jeneratör için işletme topraklaması bulunmamakta jen. üreticisi ile görüştüm biz nötrü topraklıyoruz işletme topraklaması yapmanıza gerek yok denildi. bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Geçici kabul için heyet geldiğinde işletme topraklaması istemez mi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar
jeneratör projesi çizdim içeriğinde hem işletme hem koruma topraklaması mevcut proje onayı alındı. Sahada yapılan uygulamada jeneratör için işletme topraklaması bulunmamakta jen. üreticisi ile görüştüm biz nötrü topraklıyoruz işletme topraklaması yapmanıza gerek yok denildi. bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Geçici kabul için heyet geldiğinde işletme topraklaması istemez mi
Üretici şayet işletme topraklaması yapıyoruz diyorsa jeneratörün tesis edildiği noktada nötr için topraklama tesis ettiklerini ifade etmiş oluyor, dolayısıyla kabul heyeti geldiğinde de jeneratörün işletme topraklaması olduğunu görecektir. Sizin ayrıca göstermeniz anlamsız olmuş oluyor. Ancak üreticinin bu topraklamayı yerinde tesis edip etmediğini tekrar sorarsanız tereddüt kalmamış olur. İşletme topraklaması olmadan olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri