Jenaratör elektrik gidince otomatik olarak çalışmıyor yardım lütfen

alperercan

Üye
Değerli forum üyeleri ,
Jenaratörüm kama kde 12 sta modelidir otomatik dizeldir. elektrik kesildiğinde jenaratör 1-2 saniyeliğine çalışıp duruyor ve bir daha çalışmıyor sonra panoya gidip stop tuşuna basıp tekrar otomatik tuşuna basınca elektrik kesintisini algılayıp sorunsuz çalışıyor , elektrik gelince de otomatik duruyor . Kısaca manuel jenaratör gibi oldu, burası bir köy ve anlayan yok ne yapmam gerekir yarddım lütfen ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hocam kartta sorun olsa , elektrik yokken otomatiğe aldığımda yani kendim düğmesine tekrar bastığımda çalışıyor , ona algılıyor ozaman

Stop start düğmesini kontrol ediniz. Sorunlu gözüküyor sanırsam.

zannımca elektrik gittiğini alan sensör yada mikro denetleyici parazit alıyor olabilir

Sorun devam ediyorsa tekrar yazın yardımci olmaya çalışayım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri