Inverter ve şebekeyi tek kontaktörle bağlamak

öncelıkle, 4 kontakdan yanyana olan ikisini giriş ve çıkışlarını paralel baglıyacak. BUnunla kpntak taşıma akımı artacak. 1 ve 2, 3 ve 4. kontaklar olarak düşünün. Bunu, alt ve ustdekı kontakların, gürüş ve çıkışında yapacak.
Şebeke girişi, normalde acık 2 li kontaga, ınvertörde , normalda açık kontakların 1+1 ve 3+4 paralellenmiş kontaklara baglanacak. Çıkışları, arkadaşın da bahsettiği gibi kontakların çıkışları paralel baglanarak devreye enerji verılecek. Kontaktör bobin gerilimi, ınvertöre baglanacak.
Eger, mümkün olursa, invertör çıkışına kotrol amaçlı; Gerilim kontrol rölesi baglayıp, mınımum %20 gibi degerlere ayarlayıp, kontaktör bpbin gerimini kestirise daha iy olur, düşüncesindeyim..
3Tf42-10 Kontaktöründe 4. kontak yok. 3 kutuplu bir ürün. ayrıca üstde de bahsetdiğiniz kontaklar yok.
ayrıca hepside NC kontak değil.
Arkadaşın seçmiş olduğu ürün yanlış .Bu ürünle olmaz. 4 NO + 4NC kontaklı bir ürün olmalı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3Tf42-10 Kontaktöründe 4. kontak yok. 3 kutuplu bir ürün. ayrıca üstde de bahsetdiğiniz kontaklar yok.
Arkadaşın seçmiş olduğu ürün yanlış .Bu ürünle olmaz. 4 NO + 4NC kontaklı bir ürün olmalı.
ne tavsiye edersiniz, siparişimi iptal edebilirim, SIEMENS 3TH42-44 220VAC 4NO + 4NC Yardımcı Kontaktör olurmu

ne tavsiye edersiniz, siparişimi iptal edebilirim, SIEMENS 3TH42-44 220VAC 4NO + 4NC Yardımcı Kontaktör olurmu
SIEMENS 3TH42-44 220VAC 4NO + 4NC Olur ama bunlar yardımcı kontaktördür. Kontakları paralel yaparsınız. Yine güç kontaklarının yerini tutmaz. Onun için 2 adet kontaktörle yapmak daha sağlıklı olur

SIEMENS 3TH42-44 220VAC 4NO + 4NC Olur ama bunlar yardımcı kontaktördür. Kontakları paralel yaparsınız. Yine güç kontaklarının yerini tutmaz. Onun için 2 adet kontaktörle yapmak daha sağlıklı olur
teşekkürler,en hesaplısı pako şalter, vakit ayırdığınız için teşekkürler

Secim ona kalmıs..

Beğen Cevapla

@Mustafa KABADAYI Bey bir soru soracağım. Ben eve Güneş paneli olmayan inverter bağlayacağım. Böylece elektrik kesilmelerinde belirli süre elektriğim olacak. Bunun için otomatik transfer panosu yapmak istiyorum ancak kontaktörlerin üzerinden sürekli eve besleme olacağı için sürekli güç altında olabilir mi kontaktörler? Ya da amazonda çok basit motorlü transfer şalteri gördüm. (https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07R599LYP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3BGJVXOADZ30C&psc=1 ) Youtube da birkaç aynı mdoel videoya baktım aslında içeride çiftli bir sigorta var. Motor elektriğe göre on sigortaları indirip kaldırıyor. Bu modelden alsam daha kolay olur mu? Ben araya zaman koymak istiyorum. Ondan dolayı aslıdna sizin ve youtube'da yine birkaç videoda gördüğüm üc kontaktörlü sistem yapmak istiyorum. Ama hem Pahalı oluyor hem de elektrik uzmanı değilim. Kontaktörler motorlarda kullanıldığı için sürekli akım altında ne olur bilemediğim için sormak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri