HTML hakkında

Arkadaşlar bir sayfa için ufak bir hesap kısmı yapmak istiyorum,

Şu şekilde olacak; sayının klavyeden girilmesi gereken kısım ardından radio button ile 3 seçenekten birini seçerek, seçtiği seçeneğe göre katsayı ile çarpma işlemi.

Örneğin radio button ile A, B, C, seçeneğinden A'nın katsayısı 2, B'nin katsayısı 4 ve C'nin katsayısı 4.5 olsun. Text kısmına 25 yazıp B'yi seçen kullanıcı 25*4=100 olan sonucu versin.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim....

double a =0;public Form1(){InitializeComponent();}private void button1_Click(object sender, EventArgs e){int secim checkboxa=Convert.ToDouble (textBox1.Text )*Convert.ToDouble (secim.Text);textBox3 .Text =a.ToString ();}}}buna benzer bişiler yazman gerek

Ne yazdığını malesef anlayamadım.

Ben şu çalışmayı yazdım :
------------------------
<html>
<body

<p> Sayı yazın </p>
<p><input id="sayi" type="text"></p>
<p>Sınıfını Belirleyin</p>
<form>
<input type="radio" name="sinif" value="az"> Az
<br>
<input type="radio" name="sinif" value="normal"> Normal
<br>
<input type="radio" name="sinif" value="cok"> Çok
</form>

<button type="button" onclick="saatbul()">Hesapla</button>
<p id="sure"></p>

<script>
function saatbul()
{

var x=document.getElementById("sayi").value;
var y;

if (element.src.match("az"))
{
y=x*0.5;
}
if (element.src.match("normal"))
{
y=x*0.75;
}
else
{
y=x*0.95;
}

document.getElementById("sure").innerHTML=y;

}
</script>

</body>
</html>
--------------------------
Ama Çalışmadı

sen script kodları kullanmışsın galiba ben c# da yazdım script i bilmediğim için hatası nerde var söyleyemiyorum.

herhangi bir radyo sitesine girip kaynak kodlarından da yardım alabilirsiniz örnek http://www.radyodinletfm.com/radyo-viva/ ssayfasında sağ tıklayıp kaynağı görüntüle dediğimizde burda da tam olarak görünmesi gerekir diye biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…