Horoz avize kumandası montajı

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elimde horoz marka 1 kanal 1000w avize kumandası var. Henüz montajını yapmadım.
Yapmak istediğim;
Lamba anahtarı oda kapısının yanında. Ben kumandayı yatağımın yanına koyacağım.
Şimdi odama geçerken avizenin kumandasına ulaşmak sıkıntı olacağı için, avizeyi hem kumanda ile hemde anahtar priz ile kontrol etmek istiyorum.

Veya merdiven aydınlatma anahtarı ile kısa bir süre elektrik verip, kumandaya ulaşana kadar aydınlık ortam sağlayabilir miyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar. Elimde horoz marka 1 kanal 1000w avize kumandası var. Henüz montajını yapmadım.
Yapmak istediğim;
Lamba anahtarı oda kapısının yanında. Ben kumandayı yatağımın yanına koyacağım.
Şimdi odama geçerken avizenin kumandasına ulaşmak sıkıntı olacağı için, avizeyi hem kumanda ile hemde anahtar priz ile kontrol etmek istiyorum.

Veya merdiven aydınlatma anahtarı ile kısa bir süre elektrik verip, kumandaya ulaşana kadar aydınlık ortam sağlayabilir miyim?
Uzaktan kumanda varlığı avizenin anahtar ile kontrolünü devre dışı bırakmaz. Odaya girerken anahtardan açın avizeyi.

Bu tür modüller çoğunlukla enerji verildiğinde otomatik yanmaya başlar bunu denediniz mi?

Yani siz anahtarı kapattığınızda zaten avizenin enerjisi kesilecek ve çalışmayacak ve tekrar açtığınızda otomatik yanacak ve kumandayla kapatmanız gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri