Horoz avize kumandası montajı

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elimde horoz marka 1 kanal 1000w avize kumandası var. Henüz montajını yapmadım.
Yapmak istediğim;
Lamba anahtarı oda kapısının yanında. Ben kumandayı yatağımın yanına koyacağım.
Şimdi odama geçerken avizenin kumandasına ulaşmak sıkıntı olacağı için, avizeyi hem kumanda ile hemde anahtar priz ile kontrol etmek istiyorum.

Veya merdiven aydınlatma anahtarı ile kısa bir süre elektrik verip, kumandaya ulaşana kadar aydınlık ortam sağlayabilir miyim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar. Elimde horoz marka 1 kanal 1000w avize kumandası var. Henüz montajını yapmadım.
Yapmak istediğim;
Lamba anahtarı oda kapısının yanında. Ben kumandayı yatağımın yanına koyacağım.
Şimdi odama geçerken avizenin kumandasına ulaşmak sıkıntı olacağı için, avizeyi hem kumanda ile hemde anahtar priz ile kontrol etmek istiyorum.

Veya merdiven aydınlatma anahtarı ile kısa bir süre elektrik verip, kumandaya ulaşana kadar aydınlık ortam sağlayabilir miyim?
Uzaktan kumanda varlığı avizenin anahtar ile kontrolünü devre dışı bırakmaz. Odaya girerken anahtardan açın avizeyi.

Bu tür modüller çoğunlukla enerji verildiğinde otomatik yanmaya başlar bunu denediniz mi?

Yani siz anahtarı kapattığınızda zaten avizenin enerjisi kesilecek ve çalışmayacak ve tekrar açtığınızda otomatik yanacak ve kumandayla kapatmanız gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri