HM10 bluetooth modül bağlanma sorunu

faruk97

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevenirim.
Ben HM10(bluetooth 4.0) modülü aldım ve modülü arduino ile gerekli bağlantıları yaparak çalıştırdım. Ama sorun şu ki ne telefonumdan modüle bağlanabildim ne de seri monitörden AT komutları ile haberleşebildim. Telefondan bağlanmaya çalıştığımda erişim engellendi bildirimi alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

AT komutu gönderme ve alma çözümünü buldum. Ben seri haberleşmeyi başlattığım da 9600 baud seçiyordum. Ve yazılımsal seri haberleşmeyi başlatmıyordum. Anladığım kadarıyla bilgisayar ve arduino arasında bir seri haberleşme ve arduino ile bluetooth modül arasında ayrı bir seri haberleşme gerekiyor. Ben bunu yapmıyordum. Yazılımsal seri haberleşmeyi başlattım ve bunuda 9600 baud hızında başlattım. Çünkü kullandığım bluetooth modül diğer bluetooth modüllerden farklı olarak varsayılan hızı 9600. (diğerlerinde 38400 galiba).
Kod:
char Incoming_value = 0;

#include <SoftwareSerial.h>
SoftwareSerial BTSerial(10, 11); // TX | RX
int STATE=9;  // STATE pin arduino bağlantısı

void setup()
{
pinMode(9, OUTPUT);   // STATE pini çıkış pini olarak atandı
digitalWrite(STATE, HIGH); // STATE pine güç verdik
Serial.begin(9600);
Serial.println("Konfigürasyon Modu Açık:");
BTSerial.begin(9600); 
}

void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
  if (BTSerial.available())
  Serial.write(BTSerial.read());
  if (Serial.available())
  BTSerial.write(Serial.read());

}
Şuan AT komutlarını kullanabiliyorum ama hala telefonumdan bluetooth modulüne bağlanamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

modülü At komutu göndermeden kullanabliyor musun?

Hayır kullanamıyorum. Sadece telefondan bir program ile bağlanabiliyorum. 'BLE Scanner'

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri