HDD sorunu (acil yardım)

safkan35

Üye
Merhaba arkadaşlar...

Öncelikle olayı kısa bir özetliyeyim. Bilgisayara sadece C'ye format attım harddiski biçimlendirirken %86 da takıldı 1 - 1,5 saat kadar falan bekledim. ama hiç bir tepki göstermedi, öylece kaldı. Bende reset attım makinaya ve sonra makinanın ekran kartını, harddiski yanmış. Ayrıca anakartında yanıp yanmadığını bilmiyorum. Harddiskte de önemli bilgilerim var. Bende başka bi makineye taktım harddiski ve okudu. Ama sadece D'yi okudu C'de ise bozuk uyarısını aldım. O an onu yedekliyecek imkanlarım olmadığı için sonra yaparım dedim ve çıkardım. Sonra tekrar bağladığımda ise harddiski okutamadım yani görmedi, hata verdi. Şimdi ise ne yaptımsa okutamadım. Bana bi yardım ederseniz, yol gösterirseniz çok sevinirim. Şimdiden yapacağınız yardımlara teşekkür ederim...

Harddisk : Samsung SV0411N (40 gb)

bence birde hard diski linux kurulu bir pc de okumayı deneyin
linux kurulu pc bulamazsanız linux çalışan cd versiyonlarından bir tanesini temin edin
windowsun görmedigi bir çok dosyayı linux görebiliyor

cd ile çalıştırmayı bi deyiyecem bakalım... belki o zaman okuyabilir teşekkürler.

ama yine bi düşündümde bizim sorun hdd yi gösterememizden kaynaklanıyor. bununda bi faydası olmaz yani ilginize teşekkür ederim ama bu işe yaramaz...

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri