Havya rezistansı kızarıyor

Affansen

Katılımcı Üye
2 hafta önce bit pazarından sıfır kutulu havya aldım elektronik malzeme satan bir adamdan. Geçen sene de yine bit pazarından havya almıştım benim hatam yüzümden rezistansı yanmıştı prizde unutmuştum. Bu havyayı ise yeni kullanıyorum bugün 2. kullanışım. Ama bir şey dikkatimi çekti. Lehimi eritecek ısıya geldiğinde havyanın içerisinde kızarıklık görünüyor. Önceki havyalarımda hiç böyle bir şey görmedim normal midir yoksa sorun mu var?
1632409974473.png

İşaretlemeye çalıştığım yerde var kırmızılık ve yakından bakınca içerisi elektrikli ısıtıcı UFO gibi oluyor. :D

Normal değil. Cok uzun omurlu bir havya değil. Kısa zamanda bozulacak.
Biraz daha kullandım şimdi gövdesi de kızardı ben bunu kullanmadan çöpe atayım en iyisi kablosunu alır led trafolarına bağlarım. Peki bunun olmasına neden olan şey nedir? Gövde de kızarıyor.

Biraz daha kullandım şimdi gövdesi de kızardı ben bunu kullanmadan çöpe atayım en iyisi kablosunu alır led trafolarına bağlarım. Peki bunun olmasına neden olan şey nedir? Gövde de kızarıyor.

Gördüğüm kadarıyla rezistansin sarimi eşit değil kızaran kısımda daha fazla ısınma orada yoğunlaşmış sanırım. Sağlıklı bir ürün değil.

evet aynen öyle yap.
Teşekkürler haftasonu denerim eğer vakit olursa.
Gördüğüm kadarıyla rezistansin sarimi eşit değil kızaran kısımda daha fazla ısınma orada yoğunlaşmış sanırım. Sağlıklı bir ürün değil.
Bir soru oluştu kafamda şimdi eğer diyotu bağlasam bile ürün sağlıklı çalışmaz mı yoksa diyor işi çözer mi? Güvenlik açısından bir şey olmasın yeter.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri