Hava Basıncı Düştüğünde Alarm Verebilecek Sistem?

xirst

Üye
Arkadaşlar, fabrika bünyemizdeki bir makine için mevcut çalışma hava basıncında düşüş olduğunda alarm alabileceğimiz bir üniteye ihtiyacımız var. Örneğin 6-7 bar olan çalışma basıncı (herhangi bir kompresör arızası yada ani hava harcanması meydana geldiğinde) 5 bar'a düşerse alarm sesi ile bizi uyarabilecek bir sistem araştırıyorum. Bu dijital bir basınç sensörü olabilir, ayarlanan 5 bar değerine düştüğünde çıkış verecek ve biz de bu çıkıştan (alarma bağlayarak) alarm sesi alacağız. O anda operatör makineyi durdurup çarpma veya benzeri arızaların meydana gelmesini önlemiş olacak.

Önerebileceğiniz basınç kontrol cihazları yada sensör türü elemanlar var mı acaba? Elemanı hava tesisatına, duruma göre şartlandırıcıdan önce veya sonra takmayı düşünüyoruz, yani makineye herhangi bir müdahale olmayacak. Sadece hava tesisatından makineye çıkış almadan önce eklemeyi düşünüyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
en basit şekli ile basınç şalteri kullanıp çözüm bulabilirsin. basınç şalterinin kontaklarını kullanarak istediğin devreyi kurabilirsin .Etna basınç şalterlerini incelemeni tavsiye ederim

doruk şalter denen basınç anahtarları var ayarlanabilen onları kullanarak kontaklarıyla yapabilirsin

Bu işi yapan ürünlere "Kontak manometre" denir... Aşağıdaki ürünlerden herhangi biri sizin işinizi görür...

SMS-TORK Kontak Manometreler

İlginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bunlar işimi görür. İyi çalışmalar.

sorunu çözdünmüğ bilmiyorum ama bizim kullandığımız bir ürün var lazım olursa telemecanique xml-f
dediğin gibi alt ve üst limit barları ayarlıyorsun ona göre çıkış veriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri