Hangi Program

Şuan piyasada hangi Scada yazılımları tercih ediliyor.Ya da kullanım alanı ve amacına göre mi seçiliyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kullanım alanı ve ya kullandığın ürüne göre değişebiliyor.
Ama ben kendim yapıyorum Visual basicde.Grafikler ve diğer activexleri temin ettikten sonra her şey yapılabilir.

Yani siemens ve diğer markaların programlarına ihtiyaç duymuyor musunuz?

almanaya piyasası nredeyse her yerde wincc kullanıyor.

citect.
siz nerede kullanmayı düşünüyorsunuz? ne iş için?

büyük firmalar siemens, schineder veya benzeri büyük otomasyon firmalarını kullanırlar.

arkadaşlar genelde ihale şartnamelerinde özellikle marka ismi verilmez (özel durumlar hariç) böyle olunca da ihaleyi alabilmek için yeri geldiğinde en berbat Scada yazılımları bile tercih edilebilir çünkü fiyatı ucuz. Eğer çalışacağınız firma ya da çalıştığınız firma Siemens, Schneider ya da ABB gibi firmaların sistem entegratörü ya da çözüm ortağı ise elbette WinCC, Citect, Process Portal gibi yazılımları tercih edersiniz.

ben öğrenciyim şuan citect kullanıyorum bitirme projem ilgilendiğiniz için hekese teşekkür ederim ileride bu alanda çalışmak istiyorum o yüzden sordum ben citect öğreniyorum ama piyasada başka hangi yazılımların kullanıldığını merak ettim.Düşüncelerinizi öğrenmek güzel teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri