Hangi plc kullanmaliyim?

mertsky

Üye
HERKESE SLM.
calistigim sirket icin bi proje yonetiyorum,ve bir boyama makinasi yapmam gerekiyor,

inputlarim:
start buton
reset buton
emniyet buton
sensor1
sensor2
sensor3
sensor4

outputlarim:
piston1
piston2
piston3
piston4
tabanca(boya)1
tabanca(boya)2
step motor

bu donanim icin en verimli ve en ekonomik plc onerinize ihtiyacim var.
ayrica step motor icin plc disinda ekstra bir surucu almama gerek varmi?
tessekurler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yazilim su anda yeni ogreniyourm. baska bi plcye gecme sansim varken simdiden karar veriyim dedim.
cpu224 orneklerine baya baktim,
isimi gorurmu?
ayrica plc disinda step suruceye gerek varmi

plc dışında sürücüye gerek var. bir step motor sürücüsü alman gerek.
benim tavsiyem plc olarak omron kullanman.
tabi kullanacağın malzemenin buna uygun olması gerek.
omronun siemense göre avantajı şudur; siemens malzemeler hem daha pahalı hem de sürekli versiyon değiştirdiği için bazen donanımlarda problem olabiliyor.
omronun ladder yapısı da program yazmak ve anlama açısından daha iyi.

maliyet önemli ise siemens,omron, allen-bradley gibi markalardan uzak durmanı öneririm. yerli üretici ve uzak doğu markalarını gözden geçir. yok değil ise, allen bradley, yada siemens. temel olarak hepsi aynı işi görecektir. o artık senin yiğitliğine kalmış.

panasonıc plc yı onerebılırım.8 gırıs 8 cıkıs fp0-c16p 103 $ 2.7k program hafızası var.temel komut ısleme suresı 0.9mıkro sanıye vs...

sürücü kullanman şart bana sorarsan siemens kullan hem başın daha az agrır hemde günümüzde en yaygın program dili s7 200 tavsiye ederim başarılar kolay gelsin

sürücü şart bence simensin s7 200 serisinden herhangi birini örnek istersen CPU 226 senin işini fazlasıyla görecektir. bugün en yaygın olarak kullanılan plc simens o yüzden hem başında ağrımaz .
döküman istersen her yerden bula bilirsin. Kolay gelsin

Bana sorarsan da omron olsun Hem sağlam hem siemense göre ucuz hem de öğrenmesi diğerlerine göre kolay

kesinlikle panasonic fp-0 c16 kullan yada fatek bu is icin siemens omron vs vs bosuna para yatirmaktir projeye...
kalite dersen ki eger panasonic zaten kendini ispatlamis bi ara dunyanin en hizli ve en kucuk plc si secilmisti...
senin isin icinde fazlasiyla uygun c16 al olmaz ise c32 al fiyatlari cok hesapli

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri