Hız Sensörlerine Hakkında

ssektorss

Üye
arkadaşlar bilindiği üzere çoğu hareketli cihazlarda olduğu gibi kendi çalıştığım santraldede generatörün hızını ölçen iki adet hız sensörü mevcut yalnız bu hız sensörlerinin biri okuma yapmıyor ve generatör hızı dakikada 500 devir ,bu sensörlerden birincisi hızı 150-200 devire kadar okuyacakken okumuyor generatör devir aldıktan belli bi süre sonra ortalama 200 devirden sonra hız bilgisi Scada ekranımıza geliyor hem dururkende aynı hız 150-200 devir civarlarına ininceye dek ekranda okunabiliyor oradan aşağı hız yine okunmuyor ,ben burada iki hız sensörünüde devreden çıkardım yanı enerjisini kestim sonuç yine aynı oldu hızdan dolayı acil duruş felan gerçekleşmedi hatta hız regülatörü yine hızı 200 den itibaren okumaya başladı ve 500 e sabitledi buradan siz değerli meslektaşlarım yardımlarınızı esirgemezseniz bu mevzuyu ayrıntılı bi şekilde hem öğrenerek ve uygulayarak çözüme ulaştırabiliriz şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öncelikle kullandığın sensörün marka ve modelini belirtirsen datasheetine bakmakta fayda var, giriş, çıkış ve algılama özelliklerini bilmek lazım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri