Hız Kontrol Cihazı çalışmaya başlayınca Ultrasonik Sensör değerinin sapıtması

fbuyuktepe

Üye
s7-1214c plc ve analog modül ile ultrasonik sensörden mesafe okuyup hız kontrol cihazını analog çıkış ile sürüyorum. parazitlerden etkilenmemesi için ekranlı kablo kullanıyorum. hız kontrol cihazı çalışmaya başladığı anda okuduğum mesafe bi anda düşüp belli değer aralıklarında kalıyor. daha önce yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
(ultrasonik sensör 0-10v çıkışlı.)

Pano tarafından ekran toprağa bağlı ise sökmenizi öneririm

Benzer bir durum başıma gelmişti, sensörün metal gövde bağlantısını şaseden elektrik olarak yalıtmayı deneyin, örneğin sensörü ve mekanik vidalarını elektrik bantıyla yalıtıp gövdeye temasını engelleyip montaj yapıp deneyin, başarılı olursa sensör gövde bağlantılarını kestamit veya plastik bir malzemeden yapın(sensörü metal gövdeyle teması engelleyin).

Son düzenleme:
Hız kontrol cihazini kapalı bir kutuya koyup deneyin. Belli ki 40 kHz civarinda ses cikariyor

Pano tarafından ekran toprağa bağlı ise sökmenizi öneririm
ekran toprağa bağlı değil
Benzer bir durum başıma gelmişti, sensörün metal gövde bağlantısını şaseden elektrik olarak yalıtmayı deneyin, örneğin sensörü ve mekanik vidalarını elektrik bantıyla yalıtıp gövdeye temasını engelleyip montaj yapıp deneyin, başarılı olursa sensör gövde bağlantılarını kestamit veya plastik bir malzemeden yapın(sensörü metal gövdeyle teması engelleyin).
şuan test aşamasında, yani sensör herhangi bir yere montaj halinde değil elimde hareket ettiriyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri