Gidemeyenler için LED&LIGHTING-ELEX ve ELECTRONİST fuarları görüntülerim...

elektrofizikci

Usta Üye
Merhaba. Bu yılda gezme fırsatı bulduğum LED &LIGHTING - ELEX ve ELECTRONIST fuarlarından karelerimden oluşan video yayında. Gidemöeyenler için bir nebze fikir verir inşallah...

Ben artık aşina olduğumdan çok da farklı bir şey göremedim. İlk defa gelenlerden iyi -orta - kötü yorumlar var.
Özellikle ELEX ve ELECTRONIST çok büyük hayal kırıklığı olmuş arkadaşlarda ki zaten katılımın düşük olması da gözlerden kaçmıyor. ELEX in olduğu 11. salon neredeyse yarısı boştu. İmalata yönelik ve gömülü sistemlere yönelik yok denecek kadar az katılım vardı.

Diğer salonlar zaten led ürün ithalatçıları ile doluydu. Yeni tasarım gözüme ilişmedi...
Kendi adıma yıldırım ve yüksek gerilimden korunma sigortalarını (parafudrları) yakından inceleme fırsatı buldum. Yıldırı msayacı olduğunu ilk defa duydum...Gördüm.

Hollanda dan gelen bir abimiz ile lafladık biraz. Anlattığı bir şeye çok güldüm. Bir çin firmasından yaptığı ürünler için CE sertifikası olup olmadığını sormuş. Firma da yok demiş. Ama ürünlere CE basmışsınız demiş. Onlara müşteri ne isterse yazıyoruz demiş... Bizde artık diyor Çin mallarında yazan CE nin anlamı China Export diyor :) .

Birde güç faktörü kötü olan led lambaların floresanlar gibi halen kompanzasyon gerektirebileceğini söyledi. Ve bizim ülkedeki ürünlerin kalitesinin düşük olduğunu yani Çin'den gelen ürünlerin kalitesinin düşük olduğunu söyledi... Böyle de bir sohbet geçti aramızda...

LED yarışmasının da posterlerini paylaştım. Konu başlıklarını görme adına bakabilirsiniz. Bende başvurmuştum olmadı :) 46 proje arasından 13. sırada tamamladık...

Neyse uzatmaya gerek yok okuyanda çıkmaz zaten. :) Sağlıcakla, tekrar görüşmek üzere...

Fotoğraflar: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.453720894816164.1073741941.291475934373995&type=3

VİDEO:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri