Genpower 15 kva benzinli marşı jeneratör

Merhabalar,
Kullanmış olduğumuz Genpower marka 15 kva marşlı benzinli jeneratör (monofaze) bulunmakta. Datakom dkg-105 otomatik pano bulunmakta. Jeneratör önceden sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Şuan ise motor soğukken test modunda jeneratörü çalıştırdığımda 2-3 saniye sonra stop ediyor ve tekrar çalıştırmaya başlıyor. Aynı işlemi motor ısınana kadar tekrarlayarak stop ediyor.
Bir kaç usta getirerek sırasıyla değiştirdikleri parçalar,
Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji, benzin filtresi, benzin otomatiği parçalarını değiştirdiler ama sorun devam ediyor. Motor ısınınca (15-20 defa çalışıp 2 sn. arayla stop edince) sorun olmuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
depoda su birikmiş olabilir veya yakıt kalitesiz olabilir.

Bu yazdığınız motor soğukken olabilecek ihtimaller mi? Çünkü ısındıktan sonra herhangi bir sorun oluşmuyor.

su benzinden ağırdır diptedir. olabilir.
çalıştırmdan önce benzin deposunu sallayın, bir çubukla karıştırın öyle deneyin..

su benzinden ağırdır diptedir. olabilir.
çalıştırmdan önce benzin deposunu sallayın, bir çubukla karıştırın öyle deneyin..
dediklerinizi yaptım. Depoyu ve Benzin filtresini karıştırdım çalkaladım. gene 3-4 saniye sonra stop etti. Deponun içerisinde su falanda göremedim.

arkadaşım elektrik sık sık kesilmiyorsa, durum yakıtın bozulmasıyla ilgilidir. ister benzin olsun ister dizel (mazot) içine karıştırılan katkılardan dolayı beklediği zaman bozuluyor özelliğini kaybediyor. taze yeni alınmış benzinle dene lütfen.

arkadaşım elektrik sık sık kesilmiyorsa, durum yakıtın bozulmasıyla ilgilidir. ister benzin olsun ister dizel (mazot) içine karıştırılan katkılardan dolayı beklediği zaman bozuluyor özelliğini kaybediyor. taze yeni alınmış benzinle dene lütfen.
Usta 4-5 aylık benzinle bir sorun olurmu? Çünkü 4-5 aylık benzinle çim makinası, benzinli testere ve tırpanı kullanıyoruz, herhangi bir sorun yaşamadık.

Usta 4-5 aylık benzinle bir sorun olurmu? Çünkü 4-5 aylık benzinle çim makinası, benzinli testere ve tırpanı kullanıyoruz, herhangi bir sorun yaşamadık.
süre olarak kesin bir şey söyleyemem, yaşanmışlıklarım var, motor yağı, benzin, mazot belli bir süre bekledi mi özelliğini yitiriyor. tamircimden öğrendim. hani petrol şirketleri bunu kesinlikle paylaşmıyor. yeni nesil motorlar bildiğin üzere hepsinde beyin var, artık karbüratör sistemi kullanılmıyor. 4-5 ay diyorsun, da ortamı bilemiyorum ki. sıcaklık farkı çok şeyi etkiler. çalışmasına engel olmaz ama motora zaman içinde zarar verir.

Gördüğüm kadarıyla herkes farazi konuşmuş. Başına gelmiş biri olarak söyleyeyim benzin bozulur. Tek silindirli jeneratör kullanıyorum senede bir lazım olur o zaman da çalışmaz. Gidip yeni benzin alırsın mecburen eski benzin mangal yakmaya yarar. Arabaya da olur ama dizel kullanıyorum :))
Jeneratör tamircileri gayet iyi biliyor bekleyen benzin tek silindirli motoru çalıştırmıyor. 2 ve 4 silindirde pek sorun olmuyor ama tek silindir zaten allaha emanet çalıştığı için sıkıntı oluyor.
Oktanı düşüyormuş kapalı kapta nasıl oluyor bilmiyorum ama her sene bu durumu yaşıyorum."

https://forum.donanimhaber.com/benzin-bozulur-mu--102758017

Soğuk motor çalışırken jikle yada yakıt ayarı yapan bir özellik varsa düzgün çalışmıyor olabilir. Hava yakıt karışımı ayarsız olabilir.

Aynı benzinli araba gibi düşünün.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri