Gen power jeneratör baglntısı..gnt 165

suha37

Üye
Bu jenerator sıfır akusu dahı yok.devlet işi mütahit iflas etmiş.içinde katalog çıkmadı daha önce yanlızca yerine konmuş.o kadar. .kac amperlik 2 adet aku takmam gerekır .enerjı cıkısını .u.v.w.n baglayacagım.diger ucları köprü yapmam gerekirmi .gerekirse 380v 50hz için yıldızmı yapayım.köprüsüde çıkmadı kutudan.kumanda sistemine 3 f 1nötr kablosu cektim.sigorta ayaklarına fazları şebekeden geleni nötrede nötr kablosunu bagladım.yaptıgım işlem dogrumu.dahaenerjivermedim.internette jatologunuda bulamadım.bu konuda tecrübeli arkadasların yardımına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
20180513_113722_HDR.jpg
20180513_113310_HDR.jpg
20180506_121521_HDR.jpg
20180513_115735_HDR.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Firmayla zaten Bakım anlaşması yapmalısınız neden servis istemiyorsunuz?

Ben baglantıları yapacagımdevreye almayı zaten servis yapacak.mutahıtın soylefıgıne gore fırma gen power kapanmış. Anlasması bakanlık yapmalı. Ben baglayayımdevreyealmaya hazırlayayım.

1- genpowerin kapandığı falan yok halen çalışıyor . netten numarasını al ara
2- zaten neyi nereye bağlıyacağın belli orda 3tane çıkış belli zaten ora t1 t2 t3 bunlar l1-l2-3 tür diğer aynı sıradaki kabloların sonu nötr zaten
eğer alternatörü 220 çalıştırmayacaksan zaten şuan 400v göre bağlı sıkıtı yok 3 tane gri kablonun olduğu yer fazlar sarı yeşil olanlar nötr . transfer panosundanda 7x1.5 kablo çekeceksin
Şebeke l1 şebeke l2 şebeke l3 1 tane ısıtıcı için 1 tanede redresör için 1tane şebeke kontaktörü için 1 tanede jeneratör kontaktörü için .
mütahitin genpowerle sorunu yoksa beni ara arkadaşların nosunu vereyim .. yok cihaz 2 yılı geçmişse aten garantisi bitmiştir servis devreye almaz alamıyorsan ankaradaysan beni yada her hangi bir jeneratörcüyü arayacaksın bağlayacak geçecek. ama uzun süre yatmış ise cihaz yağını ve filtrelerini değiştirmeden hafif hafif 1 defa mar basmadan motorun dönüp dönmediğine bakmadan devreye alma

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri