Garip bir arıza çözemedim Sharp aquos lc46le820e

Merhaba elimde arızalı olarak aldıgım 46 inç bir sharp aquos var aldığım kişi servise vermiş power board arızası demişler ve getirtemeyiz parçayı bulamayız demişler.arıza kısaca şöyle ön taraftaki üçgen led lamba yanıp sönür tekrar yanıyor aralıklı olarak. normalde hiç bir tuşa tepki vermezken force on modunda açtığımda vol- ch + ve on tuşlarına bastığımda led yavaşça yanıp ekrana yarım saniyeliğine arka ışık gelip gidiyor ve ondan sonra on tuşuna basıp kapatıp açılabiliyor(ledden anlıyorum) ama yine de ekrana görüntü gelmiyor. ilk olarak izmir çankayada optokuplör ve bir kaç transistörünü değiştirttim 100 tl masraf yaptım hiç bir değişiklik olmadı türkiyede power board ı aradım bulamadım sonra aliexpressten devreyi buldum(220 tl) onu getirttim fakat bire bir aynı hatayı veriyor.Anlaşmazlık açtım oda arızalı diye satıcı bana boardun test ettiği çalışan fotoğrafını yolladı göndermeden önce çektiği ve arka ışık arızasına benziyor senin arızan(videosunu çekip attım satıcıya) dedi.sanırım power dan değil arka ışık ledlerinden yapıyor ama tam olarak bilmediğim için buraya konu açayım dedim.sharp kullanım klavuzunda error type:inverter/Lamp failure flashes slowy once yazıyor bu konuda aramadığım türk yabancı forum site ve youtube videoları kalmadı ama bir bilgi yok.lütfen yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerek?birde arka ışık arızası olsa bile force onda açılması lazım değil mi ve bir anlık ışık gelip nasıl gidiyor ledler arızalı ise?

Ekli dosyalar

• shar.jpg
    shar.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 20
  • shr.jpg
    shr.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 18
  • 30588.jpg
    30588.jpg
    281.7 KB · Görüntüleme: 22
Daha önce tv tamiri yapmış mıydınız, voltajlar düzgün mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri