Sayın hocalarım değerli forum üyeleri 0-240 volt ayarlı dc güç kaynağı projemiz var. bu konuda elinizde daha önce bu konuda yaptığınız çalışmalar varsa bizimle paylaşabilir misiniz?
bizim projede anahtarlamalı gerilim regülatör devresi kullanılacak. bu konuda deneyimerinizi paylaşırsanız minnettar oluruz.
şimdiden teşekkürler.

Daha önce yapan olmuş mu acaba ?varsa bizide bilgilendirirseniz çok seviniriz.teşekkürler.

eskiden ben bundan 3 tane yaptım 2 si çalıştı birisi çalışmadı ama düzgün yapınca çalışıyo.
fişe takınca oradaki dirençlerden birisi yanabilir o normal ama yanıncada çalışıyo :D

bu zor gelmiş olabilir çünkü profesyonel işi biraz googlede arat basitleride var :rolleyes:

arkadaş, 0 dan 240 volta yazmış.0 dan 24 e değil.dikkatinizi çekerim.

evet arkadaşlar aslında 0-24 voltu elde ettik hatta 40 volt a kadar sorun yok ama bunu 0-240 volt arasında ayarlı yapmak sorun. fikir bile yürütemiyorum:(

0-240 mı Şebeke bile 220 veriyo bi yanlışlık olmasın sen ona o zaman 380 V mu gireceksin

220 volt girişi bir reosta trafo (varyak) ile değişken 0-250volt a eviricez. bu 0-250 volt değişken ac çıkışı doğrıltıp dc ye çevirme kısmı şimdi problem

1000 voltluk diyotlar var onlar olmaz mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri