Gösterge ihtiyacım var...

Merhaba arkadaşlar;

Bir noktadan bilgi girip bunu farklı bir noktadan görmek istiyorum. Kayan ledli tabelalar gibi lakin kaymayacak.
Örn. giriş noktasından ABCD - 1025 yazılacak, ort. 15 mt uzaklıktaki bir gösterge bunu yazacak. Ta ki tekrar veri girilene kadar...

Hazır bir pakette işimi görecek, araştırıp yapmaya vaktim yok. Deneyimli arkadaşlardan yardım rica ediyorum...,

Saygılarımla...

Yollanacak veri ve mesafe tamam fakat göstergenin boyutları ne kadar olacak?
Pic vb. programlamayla aranız nasıl?

PIC Programlama bilgim hiç yok. Panelin boyutları bir insanın 2-3 metreden okuyabileceği ebatlarda olacak.
Tam olarak yapacağım iş bir bandın ne kadar üretim yaptığını panele yansıtmak...

bu cihaz aynı gostergeyı her yerde gosterecekse bu RF kontrollu olabılır istersen 50 adet gosterge bağla RF haberleşmenın gıttığı yere kadar bu iş olur

Rs232 veya 485 girişli led gösterge panoları mevcut. Öncelikle bunlardan temin etmeniz gerekiyor. Led pano işi yapan çok sayıda firma var. Örn: omikron elektronik
3e-elektronik

Ayrıca göstergeye rakam ve karakter girişi yapacağınız bir cihaz da gerekecektir.
Pc klavyesi ve pic mcu'lu bir kartla veya benzeri bir donanımla böyle bir cihazı tasarlamak zor olmaz.

Verinin kablolu mu kablosuz mu taşınacağı bu aşamada henüz önemli değildir sanıyorum.

guzel yanlız numara gostermek sayısal değer sonuçta dotmatris dersenız tamam plc vs kullanmakta fayda var bu bahsedılen sayısal değerlerı bır adet TX kaç adet kullanılacaksa okadat TX kullanarak çok rahat ve malıtı ucuza yapılabılır plc fiyatlarını bılmıyorum bence transreceiver fıyatlarının tahmınım 10 katıdır

kablolu dersenız onda sözum yok yınede RF ye gore malıyetı yuksek olur RS485 veya 232 ile haberleşme yapılabılır

yazarım picile ucret nasıl :D şakabır yana parsic ile laderla yazarsın maxs485 entegresiylede 1 km uzaga taşırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,403
Kullanıcılar
450,300
Son üye
objektifyorumcuofficial

Yeni konular

Geri