Fuji Hakko ve İnvt Hmi

dj_kursun

Üye
merhaba Fuji hakko ve invt hmi larla ilgili tüm soru ve sorunlarınıza bu konu altında yardımcı olmaya çalışalım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
slmTia portal v13 s7 1200 ts1700i panel örnek haberleşme uygulaması verbilirmisiniz..teşekkürler..

slmTia portal v13 s7 1200 ts1700i panel örnek haberleşme uygulaması verbilirmisiniz..teşekkürler..
Slm. işinizin aciliyeti var ise Vsft V5 Programının connection manuelinde S7300 tcp. veya S71200 tcp. olarak bak içindekiler kısmından. orada ayrintilarina kadar hardware ve software ayarları ve wiring diagramlari ve dipswitch ayarlari yazıyor.
Işiniz acil değil pazartesi yi beklerim diyorsaniz örnek göndere bilirim size.

Cevabınız için teşekkür ederim..Aciliyetim yok şuan..Pazartesi Örnek Gönderirseniz sevinirim..

usta vaktinizi almassam bir soru daha sormak istiyorum..Mesela 10 fonksiyonlu bir text listesinde her text bir word a değişik sayılar gönderecek..bunu bir sayfada 6 farklı yerde 6 değişik word a bir açılır pencerede farklı 6 pencere yaparak nasıl gönderebilirim..teşekkürler.

usta vaktinizi almassam bir soru daha sormak istiyorum..Mesela 10 fonksiyonlu bir text listesinde her text bir word a değişik sayılar gönderecek..bunu bir sayfada 6 farklı yerde 6 değişik word a bir açılır pencerede farklı 6 pencere yaparak nasıl gönderebilirim..teşekkürler.

bilmece gibi olmuş
biraz daha açıklayici olurmusun varsa yapmak istediğin şeyi resmet ona gore yarin uygun bir vakitte bakayim

Son düzenleme:
örneğin 7 farklı fonksiyon işlem 20 adımlık bir makinede farklı yerlerde yapılmak isteniyor..1. fonksiyon 2. fonksiyon gibi seçenekleri text list olarak hazırlayıp her adımda bu foksiyonları bir data bloğa word değeri göndermek istiyorum..bir sayfaya örneğin 10 adım seçme olanağı sunduğumu düşünürsek bir sayfada 10 farklı açılır pencere yapma imkanı varmı.

Bu mümkün, reçete fonksiyonu daha mantikli yapmak istediğiniz işte. Fakat fuji technoshot panellerde reçete işi bir hayli meşakatli. Biliyor iseniz makro yazarak yapabilirsiniz daha kolay olacaktir. diğer türlü onca sayfa açıp onca adresleme cpu ve hmi tarafinda cok uğraştırir.

Slm. Biraz uğraştım ama benim bildiğim yöntemlerle baya uzun sürecek bir iş. Taktir edersinizki çalışan bir birey olarak fazla zaman ayıramıyorum. Bu sebepten daha önceden yaptığım bir örneği plc ve hmı olarak yükledim. Sizin istediğinizden tek farkı, farklı değerleri konveyör pozisyonu gelince yüklüyor. Screen 2 de grafik listesi var. umarım bir ip ucu verir.

Ekli dosyalar

• ornek.rar
    94.2 KB · Görüntüleme: 20

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler