Floresan bağlantısı hk.

ebc

Üye
merhabalar arkaşadaşımın evinde asma tavanın çukur yerindeki lambalar yanmamaya başladı. Çok dar olduğundan kafamı sokup bakamadım. İçerden kabloları alıp çıkardığımda şöyle bir fotoğrafla karşılaştım. Bina 10 yıllık ve floresan çıktı oradan. Kafamı araya sokamadığım için nasıl bağlantı yapıldığını anlayamadım starter veya balanssız bu şekilde bağlantı yapılabilir mi ya da bunu lede çevirme imkanımız olur mu sizce ?

Ekran görüntüsü 2024-01-12 205731.jpg

WhatsApp Image 2024-01-10 at 20.42.16.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Floresan lambalar mutlaka ya konvansiyonel balast ve starter yada elektronik balast ile çalışabilir. Sizin tavanda sadece ampul değişimi gerekiyor olabilir. Tabi balast veya starter arızası da mevcut olablir. Sağlam olduğu zamanlarda pır pır etmeden yanıyor idi ise starter yoktur. Elektronik balast vardır. LED için sil baştan yapmanız gerekir.

merhabalar arkaşadaşımın evinde asma tavanın çukur yerindeki lambalar yanmamaya başladı. Çok dar olduğundan kafamı sokup bakamadım. İçerden kabloları alıp çıkardığımda şöyle bir fotoğrafla karşılaştım. Bina 10 yıllık ve floresan çıktı oradan. Kafamı araya sokamadığım için nasıl bağlantı yapıldığını anlayamadım starter veya balanssız bu şekilde bağlantı yapılabilir mi ya da bunu lede çevirme imkanımız olur mu sizce ?

Ekli dosyayı görüntüle 104564
Ekli dosyayı görüntüle 104563
Led'e çevirilebilir. Elektrikçi çağırınız.

Floresan lambalar mutlaka ya konvansiyonel balast ve starter yada elektronik balast ile çalışabilir. Sizin tavanda sadece ampul değişimi gerekiyor olabilir. Tabi balast veya starter arızası da mevcut olablir. Sağlam olduğu zamanlarda pır pır etmeden yanıyor idi ise starter yoktur. Elektronik balast vardır. LED için sil baştan yapmanız gerekir.
floresan kısmını bilmediğimden soruyorum duydaki e27 e14 gibi floresanlarda da bağlantı tipi varmı yoksa standartmı ? fotoğraftaki floresan üretimi kalkmış. hangi kodu referans alıp satın almalıyımki taktığımda uyabilsin ? teşekkürler şimdiden cevap için

Son düzenleme:
izmirde gıda çarşısında sordurdum bir kaç yere muaidili olarak 36w/865 önerdiler yanlış mı bilgilendirildim acaba

açıkçası kiracı olduğumuzdan dolayı bu masrafa muhtemelen girişemeyeceğiz bir hesap kitap yaptımda. Daha kısa yollu birşey arıyoruz.
Yarım hoca dinden, yarım elektrikçi candan eder... 😏

Floresan ampulün üç kısımlarına sıra klemens ile bağlantı yapmışlar. Kablolar klemenste kalsın, siz ampulden taraf pinlerinin klemens vidalarını gevşeterek ampulü yerinden sökün. Elekterikcileri dolaşın aynı veya muadili bir ampul alır, elinizdekinide test ettieirsiniz. Üretimi yok ama hala bulunabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri