EPLAN dosya formatı hatası

blackwell

Üye
Merhaba
Eplan da yeni dosya açmaya çalışırken başka format hatası ve bir dosyayı açmaya çalışırken dosyanın sürümle uyumlu olmadığı hatasını alıyorum.Yardımcı olabilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• eplan hata 2.png
    eplan hata 2.png
    374.2 KB · Görüntüleme: 16
  • eplan hata1.png
    eplan hata1.png
    322 KB · Görüntüleme: 14
Açmak istediğiniz projeler 2023 versiyonuyla daha önce açılmış veya 2023 versiyonu ile oluşturulmuş. Bu nedenle açılmıyor. Çözüm normal olarak yok

Açmak istediğiniz projeler 2023 versiyonuyla daha önce açılmış veya 2023 versiyonu ile oluşturulmuş. Bu nedenle açılmıyor. Çözüm normal olarak yok
ben yeni proje açmak istiyorum onuda açmıyor nasıl yapıcam hocam yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba,

Altyapı dosyaları üst bir sürümden alınmış olabilir. Eplanda üst sürüm olan projeleri açmama gibi bir durum var. Yani örneğin Eplan 2.9 sürümü sadece 2.9 ve altındaki sürümlerin projelerini açabiliyor. 2022 ve 2023 gibi üst sürüm projelerini açmıyor.
Altyapıda bulunan, şablon olarak kullanılacak proje de üst sürümden gelmiş ise proje oluşturulamıyor olabilir.
Çözüm olarak eğer daha önce hiç çizim yapılmadıysa programı ve altyapı dosyalarını silip sıfır bir kurulum denenebilir.
Altyapı dosyaları genelde "C:\Users\Public\EPLAN\Data" adresinde oluyor.

Hocam
Merhaba,

Altyapı dosyaları üst bir sürümden alınmış olabilir. Eplanda üst sürüm olan projeleri açmama gibi bir durum var. Yani örneğin Eplan 2.9 sürümü sadece 2.9 ve altındaki sürümlerin projelerini açabiliyor. 2022 ve 2023 gibi üst sürüm projelerini açmıyor.
Altyapıda bulunan, şablon olarak kullanılacak proje de üst sürümden gelmiş ise proje oluşturulamıyor olabilir.
Çözüm olarak eğer daha önce hiç çizim yapılmadıysa programı ve altyapı dosyalarını silip sıfır bir kurulum denenebilir.
Altyapı dosyaları genelde "C:\Users\Public\EPLAN\Data" adresinde oluyor.
verdiginiz adresteki dosyalari sildikten sonra programi kaldiricam ve öyle kurucam doğrdumudur

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri