Enda ET4402 ile Soğutucu Kontrolü Yardım

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Klima dış ünitesi ile yaptığımız su soğutucu sistemde dijital termostatı tam olarak çalıştıramadım. Belirli değerler içinde sadece aç kapa yaparak sistemi çalıştırsın istiyorum. A1 çıkışını kullandım. Bağlantılar tamam ama ayarladığım alt üst set değerlerine göre çıkışı kapatması lazım kapamıyor. parametrelerini epey kurcaladım. Histerisiz değerini artırıp azalttım yine olmadı. Anladığım kadarıyla ekranda hep A2 çıkışının set değerini gösteriyor.

Detaylı yardımcı olursanız çook sevinirim. Sistemi şuan çalıştırmam lazım.

Şimdiden teşekkürler

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Adı geçen cihaz soğutma sistemleri için değil ısıtma sistemleri için uygun (kullanılabilir)
görünüyor.EDT 2411 tipini inceleyin.

Adı geçen cihaz soğutma sistemleri için değil ısıtma sistemleri için uygun (kullanılabilir)
görünüyor.
A1 çıkışının soğutma çıkışı için kullanılabilir diyor. Ama o ayara ulaşmak için ssr yi aktif etmek gerekirmiş sanırım kitapçığa göre. Ssr aktif olunca çalışma şekli değişir mi bilmiyorum

Elimde derece vardı onunla su sıcaklığını ölçüp setledim. Yine olmadı. Çıkış set değeri üstünde aktif yada pasif olma ayarı var oda işe yaramıyo gibi yada benim yanlış yaptığım şeyler var

A1 role çıkışı ısıtılan kütle set edilen değeri aştığında kütleyi soğutan fan,soğutma suyu valfi vs için veya alarm çıkışı olarak kullanılmak üzere dizayn edilmiş.Cihazın genel olarak ısıtma sistemleri için tasarlandığını, soğutma sistemlerinde kararlı çalışacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
A1 role çıkışı ısıtılan kütle set edilen değeri aştığında kütleyi soğutan fan,soğutma suyu valfi vs için veya alarm çıkışı olarak kullanılmak üzere dizayn edilmiş.Cihazın genel olarak ısıtma sistemleri için tasarlandığını, soğutma sistemlerinde kararlı çalışacağını düşünmüyorum.
Satın aldığımız yer uygun olduğunu olduğunu söylediği için aldım. Yoksa ben daha basit bir model tercih etmiştim.

Bu ürün yanlış mı oldu şimdi

Bence ürünü iade edip enda ET değil enda EDT serisini araştırın.

CtP parametresini CoL yapınca A2 kontağını kullanarak soğutma sisteminde on off şeklinde kullanılabiliyor.

Birde oransal kontrolü kapatmak için CbP parametresini 0 yapmak gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri