Elimdeki PLC Programda yok

Merhabalar elimde Panasonic FP-E Control Unit AFPE224300 adında bir model var fakat bu modeli FPWIN programında bulamadım PLC'ye yeni başladım bilgisayarıma nasıl bağlayacağıma dâir hiçbir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum

ayrıca PLC'mde error ve alarm kırmızı yanıyor okuduğum kadarıyla bir sorun var demekmiş
PLC ile bilgisayar bağlantısı için PLC tarafında PS/2 gibi bir kablo ucu giriyor bilgisayar tarafında da dişi VGA kablosu geliyor dişi vga yı usbye çeviren bir aparat ile bilgisayara bağlanıyor (https://noktaelektronik.net/tr/urunler/274/160/kx208 KX208 USB - RS232 Dönüştürücü - FTDI bu o usbden vga tarzı kabloya dönüştüren aparat)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

Konunuz ile ilişkili detaylı bilgi ve döküman için Savior Otomasyon Teknik Destek birimine ulaşmanızı tavsiye ederim.

FPWINGR2 ve FPWINPRO7 softwarelerinde FPe serisi olarak PLC görünmektedir.

USB-Comport RS232 çeviriciyi kullanarak PS2 soketine benzer bir soketi piyasadan veya Savior Otomasyon dan tedarik ederek gereken bağlantı kablosunu yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri