Elektrk fatura Hesaplama excel.

sswethardd

Üye
Öncelikle merhaba.5 kişi ortak saat kullanıyoruz. Fatura bu ana saate yazılıyor. Ayrıca herkesin kendi bahçesinde okuma saati var. bu saatlerdeki t değerini okuyarak kendimiz ana faturadan kimin ne kadar ödeyeceğini hesaplıyoruz. Ana saati 3 zamanlı saate çevirdik. orta gerilim tek zamanlı tek tarifeli tarımsal sulama saati olarak geçiyor. Şimdi T1 T2 T3 de işin içine girdiğinden faturayı hesaplayamadık. Bunun hesaplamasını yapabileceğimiz. İçinde reaktif ve Trafo boşta terimlerininde olacağı bi fatura hesaplama programına ihtiyacım var. Excel i çat pat biliyorum ama benim bilgimle yapabileceğim bi olay değil. bu işten anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle merhaba.5 kişi ortak saat kullanıyoruz. Fatura bu ana saate yazılıyor. Ayrıca herkesin kendi bahçesinde okuma saati var. bu saatlerdeki t değerini okuyarak kendimiz ana faturadan kimin ne kadar ödeyeceğini hesaplıyoruz. Ana saati 3 zamanlı saate çevirdik. orta gerilim tek zamanlı tek tarifeli tarımsal sulama saati olarak geçiyor. Şimdi T1 T2 T3 de işin içine girdiğinden faturayı hesaplayamadık. Bunun hesaplamasını yapabileceğimiz. İçinde reaktif ve Trafo boşta terimlerininde olacağı bi fatura hesaplama programına ihtiyacım var. Excel i çat pat biliyorum ama benim bilgimle yapabileceğim bi olay değil. bu işten anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Ana saati 3 zamanlı saate çevirmeniz tarifenizi değiştirmez zaten tarifeniz tek zaman tek tarifeli.Şimdi hesaplama için ana sayacın T (toplam) kısmındaki tüketimleri baz almanız yeterlidir.Fakat bu tür bağlantılarda şöyle bir sıkıntı ortaya çıkmaktadır.Ana sayaç ile beslediğiniz diğer sayaçlar arası mesafe varsa yada uzunsa iletkendeki güç kaybı nedeniyle sizin tükettiğiniz toplam kilowatt lar ile ana sayacın kilowattları hiç bir zaman uyuşmaz her zaman ana sayaç 5 abonenin toplam tüketiminden daha fazla yazar belirttiğim nedenden dolayı.Çözüm olarak eğer mümkünse sayaçları ana sayaca çok yakın noktaya koymak bu sorunu çözer.Eğer bu mümkün değilse sayaçların toplam tüketimi ve ana sayaç arasındaki fark kullanıcılara bölünerek çok kullanana çok az kullanana az şeklinde pay edilebilir.Hesaplama içinde programa gerek yok toplam tutarı kw ta bölersiniz birim fiyat çıkmış olur onuda her abonenin tüketimleriyle kıyaslarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri