Elektrik Taahhut Şirketi Kurmak

Merhaba arkadaşlar,

geçtiğimiz yaz elektrik mühendisliğinden mezun oldum. son sınıfın başından beri özel bir şirkette çalışıyorum. uzun uzun anlatmaya gerek yok çok ça tartışılmış daha önce özel sektörde kendi işini yapmanın gerekliliği yada devlete girmek vb...

bende özel sektörde hangi pozisyonda olursa olsun tatmin olmayacağıma ve kendi işimi kurmam gerektiğine karar verdim. Bir elektrik taahhut şirketi kurmak istiyorum.

Peki iş nasıl kurulur? neler yapmalı? kimlerle çalışmalı. şuan taahhut sektöründe çalışmıyorum ama bunun için sektör değiştireceğim. ne yaparsam başarılı olurum? ne kadar sermaye gereklidir bir taahhut şirketi kurmak için...

ilk başlarda 4-5 katlı binaların elektrik projeleri ile başlayabilirim.

bu konuda tecrübeli olanlardan önerilerini ve tecrübelerini paylaşmalarını bekliyorum.

özel sektörde çalış, çalışana her yerde ekmek var. sonra kendi işini kur

bir süre daha pişip daha sonra atıl piyasaya. daha çok yenisin tutturabilirsinde ama başarı yüzden çok düşük olur. önce bir piyasayı tanımalısın yada araştırmalısın. buda öyle 3-5 gün ay ile olmaz. mühendis bir abim özel sektörde eşek olmadan at olunmaz derdi. her türlü sırtında birileri olucak demişti :) herşeyi geçtim piyasayı öğrenmeden kiminle iş yapacağını bile bilemezsin. 30-40 bin lira verip bir yer kurdun. sonra birine 50 bin liralık bir iş yaptın. adam ödemeyi 60 gün değilde 120 günde verdi. bittin sen. neler var piyasada neler. şu sıralar piyasa öyle bir durumdaki insanlardan para değilde kanını iste daha iyi. acele etme :)

insana parayı kazandıran çevredir elinde iyi bir iki tane firma yoksa buişlere hiç girme onlarda %100 saglam olmak kaydıyla yoksa bu işler okadar basit değil heleki şu ortamda ozalitciler bile proje ciziyorlar sana gelse sen 5 diyecen adamlar 2 çiziyo ozalitini de çekip veriyor

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri