Elektrik pano

azraaa

Üye
57669

Merhabalar, ilk defa pano çizimi yapacağım. Birebir ölçüde olması lazım fakat elimde çizim örneği yok nasıl gösterimleri, ölçüleri olacak yardımcı olabilir misiniz?
İyi çalışmalar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba,

Yollamış olduğunuz resim kompanzasyon çıkışlarının da olduğu 4 gözlü bir ana panonun ön görünüş resmine benziyor. Sanırım kağıt üzerindeki bu çizimi Auto Cad üzerinde yapmanız istenmiş diye anlıyorum. Doğru ölçülerle Çizimi auto cad üzerinde yapmak baya zahmetli olur. Normalde pano görünüş resimlerinin dizaynı pano firmaları tarafından (pano tasarımına özel programlar ile) yapılır. Bu amaçla ilk aşamada panoya ait ag tek hat bilgilerini panocuya göndermeniz ve çizimi onların yapmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Merhaba,

Yollamış olduğunuz resim kompanzasyon çıkışlarının da olduğu 4 gözlü bir ana panonun ön görünüş resmine benziyor. Sanırım kağıt üzerindeki bu çizimi Auto Cad üzerinde yapmanız istenmiş diye anlıyorum. Doğru ölçülerle Çizimi auto cad üzerinde yapmak baya zahmetli olur. Normalde pano görünüş resimlerinin dizaynı pano firmaları tarafından (pano tasarımına özel programlar ile) yapılır. Bu amaçla ilk aşamada panoya ait ag tek hat bilgilerini panocuya göndermeniz ve çizimi onların yapmasını sağlamanız yeterli olacaktır.
Şöyle bir durum var çalıştığım yer pano montajı da yapıyor. İkinci el bir pano alınmış ve içi monte edilecek teklif hazırlanacak onun için çizimi yapmam istenildi. Panoyu biz yaptığımız için çizimi de yapmamız gerekiyor. Autocad de çizimi yapılmaz mı?

Şöyle bir durum var çalıştığım yer pano montajı da yapıyor. İkinci el bir pano alınmış ve içi monte edilecek teklif hazırlanacak onun için çizimi yapmam istenildi. Panoyu biz yaptığımız için çizimi de yapmamız gerekiyor. Autocad de çizimi yapılmaz mı?
Autocad in elektrikle ilgili versiyonu da var ama hiç kullamaya uğraşmadım . Yalın autocad le bu işi yapacağım derseniz elektriksel kısma ait kıla tüye her şeye ait çizimi kendiniz üretmeniz lazım ki ilk çiziminizde baya vakit alır . Daha sonra copy paste ile bunları defalarca kullanırsınız . Yerli üretim cofaso programı var . Çok iş görür , tavsiye ederim , bütün semboller üretilmiş durumda . Eğitim videoları da internette var .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri